Freedom House у своєму звіті про права людини у Криму нагадала про закриття кримськотатарських ЗМІ
Freedom House у своєму звіті про права людини у Криму нагадала про закриття кримськотатарських ЗМІ
Звіт знаходиться на сайті організації.
«2016 рік став третім роком життя Криму під російською окупаційною владою і відзначився репресіями проти кримськотатарських активістів, подальшим обмеженням роботи ЗМІ в Криму, а також чиненням тиску на місцевих виборців з метою змусити їх взяти участь у запланованих на вересень виборах до Держдуми Росії», – йдеться у звіті організації.
Співзасновниця громадської ініціативи «КримSOS» Таміла Ташева, коментуючи звіт Freedom House, заявила, що зараз у Криму єдиним джерелом достовірної інофрмації є пости у соцмережах та стріми.
«Серед перших дій Росії було залякування громадських активістів та журналістів. Єдиним джерелом об'єктивної інформації зараз є стріми, пости у соцмережах журналістів, активістів, адвокатів та родин ув'язнених за політичними мотивами», – зазначила вона.
Як зазначено у звіті, кримськотатарські ЗМІ почали закривати з 2014 року. З моменту вторгнення Росії на територію Криму закрилось більше 10 ЗМІ.
Нагадаємо, 1 квітня 2015 року припинив роботу телеканал ATR та інші ЗМІ кримськотатарського медіахолдингу ATR, до якого входить ще дитячий телеканал Lale («Ляле»), радіостанції Meydan («Мейдан») і «Лідер» через відсутність реєстрації згідно російського законодавства. 19 березня «глава» окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов заявив, що «у напіввійськовий час» робота таких телеканалів як кримськотатарський канал ATR неприпустима. Влітку 2015 року телеканал ATR почав мовити з Києва.
У липні 2016 року стало відомо, що Кримськотатарська газета «Авдет» та Сімферопольський регіональний меджліс залишилися без офісу в анексованому Росією Криму.