Більшість інформаційних запитів до влади стосується фінансових питань – Лутковська

Більшість інформаційних запитів до влади стосується фінансових питань – Лутковська

1 Березня 2017
1323
1 Березня 2017
16:00

Більшість інформаційних запитів до влади стосується фінансових питань – Лутковська

1323
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська заявила, що найбільша кількість інформаційних запитів до органів влади стосується питань фінансового характеру.
Більшість інформаційних запитів до влади стосується фінансових питань – Лутковська
Більшість інформаційних запитів до влади стосується фінансових питань – Лутковська

Про це вона повідомила на прес-конференції, пише «Укрінформ».

«Я стикаюсь зі скаргами про невідкриття інформації кожного дня. І можу сказати, що одна з цікавих і зазвичай закритих, хоча має бути відкритою, тем – це питання доступу до декларацій фінансового стану осіб, які мають право розпоряджання функціями держави. Потім – це заробітні плати, це виплати з державного і місцевого бюджетів, у тому числі й ті виплати, які стосуються діяльності комунальних підприємств», – сказала вона.

У свою чергу, представник Центру демократії та верховенства права Тетяна Олексіюк повідомила під час прес-конференції, що бажання дізнатися таку інформацію часто наражається на перепони: мовляв, ця інформація конфіденційна, персональна.

Закон «Про доступ до публічної інформації» почав діяти в 2011 році. Згідно з законом, не може бути обмежено доступ до інформації про розпоряджання бюджетними коштами, володіння, користування чи розпоряджання державним, комунальним майном, у тому числі до копій відповідних документів, умови отримання цих коштів чи майна, прізвища, імена, по батькові фізичних осіб та найменування юридичних осіб, які отримали ці кошти або майно, якщо оприлюднення або надання такої інформації не може завдати шкоди інтересам національної безпеки, оборони, розслідуванню чи запобіганню злочину.

Крім того, законом передбачено, що декларації про доходи осіб та членів їхніх сімей, які претендують на зайняття чи займають виборну посаду в органах влади, або обіймають посаду державного службовця, службовця органу місцевого самоврядування першої або другої категорії є відкритою інформацією, органи влади мають надавати відповідь на інформаційний запит. 

Нагадаємо, нещодавно у секретаріаті омбудсмена заявили, що журналісти – найменш захищена професійна група щодо доступу до публічної інформації: їхні скарги розглядаються найдовше.

Як писав «Детектор медіа», 14 листопада редактор сайту «Доступ до правди» Леся Ганжа подала позов до Київського окружного адміністративного суду з вимогою визнати протиправними дії Служби безпеки України (СБУ) та зобов’язати її надати інформацію на запит про пенсіонерів-переселенців

В грудні журналіст хмельницького інтернет-видання «Незалежний громадський портал» Дмитро Шеремета звернувся зі скаргою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської через відмову Кам’янець-Подільського міськрайонного суду (Хмельницька область) у наданні копії автобіографії судді Олени Швець.

Зазначимо, 4 лютого 2016 року Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу, якими посилила відповідальність за перешкоджання діяльності журналістів. Тоді ВР внесла зміни до 171 статті ККУ, додавши до статті те, що незаконна відмова у доступі журналіста до інформації може бути покарана  штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1323
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду