У Запоріжжі влада відмовилась сказати, скільки інформзаходів для журналістів провів міський голова
У Запоріжжі влада відмовилась сказати, скільки інформзаходів для журналістів провів міський голова
Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ)
Інформаційний запит від головної редакторки порталу «Пороги» Наталії Виговської було надіслано 3 лютого на адресу, вказану на офіційному сайті міськради. Через п’ять днів, коли не було отримано відповідь, журналістка сайту Катерина Майборода запитала про відповідь на запит прес-секретарку міського голови Ольгу Мішок.
«Вона повідомила, що запит не отримали та попросила переслати його на її особисту адресу і підтвердила, що запит отримано. Тим не менш, за п’ять днів відповідь так і не надійшла. Я перепитала ще раз у прес-секретарки, чи означає це, що відповіді не буде. Ольга Мішок попросила зачекати ще, однак з 16 лютого відповідь нам так і не було надіслано», - розповіла журналістка.
Вона також повідомила, що аналогічні інформаційні запити було надіслано у вісім офіційних структур. Відповіді надійшли від всіх, окрім міської ради.
Нагадаємо, нещодавно у секретаріаті омбудсмена заявили, що журналісти – найменш захищена професійна група щодо доступу до публічної інформації: їхні скарги розглядаються найдовше.
Як писав «Детектор медіа», 14 листопада редактор сайту «Доступ до правди» Леся Ганжа подала позов до Київського окружного адміністративного суду з вимогою визнати протиправними дії Служби безпеки України (СБУ) та зобов’язати її надати інформацію на запит про пенсіонерів-переселенців
В грудні журналіст хмельницького інтернет-видання «Незалежний громадський портал» Дмитро Шеремета звернувся зі скаргою до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської через відмову Кам’янець-Подільського міськрайонного суду (Хмельницька область) у наданні копії автобіографії судді Олени Швець.
Зазначимо, 4 лютого 2016 року Верховна Рада ухвалила зміни до Кримінального кодексу, якими посилила відповідальність за перешкоджання діяльності журналістів. Тоді ВР внесла зміни до 171 статті ККУ, додавши до статті те, що незаконна відмова у доступі журналіста до інформації може бути покарана штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.