Росіяни стали менше довіряти інформації з телевізора
Про це свідчать дані опитування фонду «Общественное мнение», повідомляє російське інформагентство «Интерфакс».
Згідно з результатами опитування, серед інших джерел інформації респонденти назвали розмови з близькими і друзями (18%), друковану пресу (17%), соцмережі (16%) і радіо (14%).
За словами 50% росіян, найбільшу довіру у них викликає ТБ, однак цей показник знизився на 13 процентних пунктів (з 63% в 2015 році). У правдивості новин в інтернеті впевнені 19% учасників опитування.
Рівень довіри до інших джерел виявився не таким високим: в правдивість інформації з побутових розмов і радіопрограм вірять по 8% росіян, з соцмереж - 7%. При цьому чверть опитаних (25%) не довіряють жодному джерелу.
Відповідаючи на питання, чи об'єктивні ЗМІ у висвітленні подій, що відбуваються в Росії, майже половина (49%) респондентів відповіла ствердно, 37% - негативно, 14% вагалися з відповіддю.
За даними опитування, 44% респондентів часто зустрічають в ЗМІ критику російської влади, 31% - рідко, 19% - взагалі з цим не зустрічалися.
Говорячи про тематичні переваги, росіяни частіше називали міжнародні відносини (38%), внутрішню політику і соціальні проблеми (по 34%), збройні сили (29%), діяльність російської влади і сімейні відносини (по 25%).
Також росіяни цікавляться кримінальними новинами (23%), спортом (21%), культурою (20%) наукою і технікою (19%), економікою (17%), природними катаклізмами (16%), подорожами (12%), модою ( 8%), шоу-бізнесом (7%).
Опитування проводилося 4-5 лютого серед 1500 чоловік в 104 населених пунктах РФ.
Нагадаємо, найбільш популярні серед жителів Росії новинні програми, про що свідчать дані опитування фонду «Общественное мнение». Новини дивляться в основному на «Первом канале» і на каналі «Россия 1». Переважна більшість жителів Росії (93%) дивиться телевізор, при цьому 67% роблять це практично кожен день, і не зможуть відмовитися від ТБ на користь інших розваг (62%).