15:18
Неділя, 12 Лютого 2017

Відома польська режисерка зніматиме фільм про журналіста-викривача сталінського Голодомору

Голова Європейської кіно академії, знана польська режисерка Аґнешка Холланд зніме художній фільм про журналіста Ґарета Джоунса, котрий першим на Заході написав про Голодомор 1932-33 років.
Відома польська режисерка зніматиме фільм про журналіста-викривача сталінського Голодомору
Відома польська режисерка зніматиме фільм про журналіста-викривача сталінського Голодомору

Про це повідомляє видання Variety , передає «Громадське радіо».

Фільм буде називатис «Ґарет Джоунс» і розповідатиме історію журналіста, котрий першим на Заході звернув увагу на сталінський Голодомор в Україні, написавши понад 20 статей на цю тему у різних виданнях. Для цього він відвідав Україну, порушивши заборону залишати Москву.

Зйомки фільму почнуться в жовтні цього року.

Variety, посилаючись на дослідників, пише, що репортера було можливо вбито за участі радянських агентів у переддень його 30-річчя. Його повідомлення про голод в Україні надихнули Джорджа Орвелла на написання  анти-тоталітарної «Скотоферми».

Авторка сценарію Андрея Халупа (по чоловікові Сердару-Барбул), яка є американкою українського походження, вперше запропонувала Аґнешці Холланд свій сценарій два роки тому.

«Від того часу ця історія стала ще більш актуальною. Ситуація довкола нас міняється і ви можете знайти деяку подібність до 1930-х», - сказала режисерка Variety.

Холланд каже, що вона отримує чимало сценаріїв на політичні теми, але цей - зовсім інший: «Я завжди цікавилася темами з політичним забарвленням, але я знаходжу більшість із них досить простими. Я не ставлю собі за мету робити банальні заяви про цей світ. Але цей був інший».

Режисерка каже, що особистість Джоунса є ключовою рисою проекту, особливо у так звану еру «постправди».

«Він спочатку був наївним, трохи нервовим молодим чоловіком; а тоді став трагічним супергероєм», - сказала Аґнешка Холланд.

Журналіст розривається між своїм знанням про звірства і усвідомленням, що хтось один навряд чи може це все змінити. Водночас він розуміє, що мас-медіа несуть відповідальність про донесення правди до цілого світу, «і це робить цей персонаж дуже сильним і актуальним».

«Обов’язок [журналіста] це пошук правди. І передача її світові, а не спотворення чи маніпуляція, не надання переваги над правдою власній кар’єрі чи добробуту є так само важливо у наш час. У деякому відношенні, Ґарет є дуже сучасним героєм», - сказала режисера.

Антиподом Ґарета Джоунса у цій історії є репортер «Нью-Йорк Таймс» Волтер Дюранті, котрий надає перевагу комфортному перебуванню в Москві і пише про успіхи Радянського Союзу у відповідності до постулатів сталінської пропаганди.

Аґнєшка Холланд каже: «Це контраст між тим, хто б’ється за правду і тим, хто будує свою кар’єру на брехні. Один є опортуністом, інший — героєм, але героєм, котрий платить за героїзм високу ціну; лише у голівудських фільмах він є переможцем».

«Ґарет Джоунс» зніматиметься в Польщі, Британії, Бельґії та Німеччині.

Аґнешка Холланд — визначна польська сценаристка і режисерка, котра писала сценарії для Анджея Вайди і Кшиштофа Кєсльовського. Її фільм «В темряві», про переховування євреїв під час Другої світової війни у підземній каналізації Львова був номінований на «Оскар» 2011 року. 

Сценаристка фільму Андрея Халупа розказала «Громадському радіо» півтора роки тому, що її «кіносценарій насправді сексі, привабливий, політичний трилер. Тут голод є таємницею, що розкривається». 

Нагадаємо, 26 листопада 2016 року перед «Українським культурним центром» в Москві, де повинен був відбутися показ фільму «Голод 33», російські громадяни, яких різні російські ЗМІ називають то «активістами», то «простими москвичами», влаштували акцію протесту. Після цього показ стрічки було скасовано.

Ілюстрація: ВВС

Всі матеріали розділу / жанру:
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1079
Переглядів
Коментарі
Код:
Им'я:
Текст:
Коментувати
Коментувати
Нові тексти на ДМ
2016 — 2019 Dev.
Andrey U. Chulkov
Develop