Рада суддів пропонує запровадити спецкурс щодо свободи слова для суддів

Рада суддів пропонує запровадити спецкурс щодо свободи слова для суддів

10 Лютого 2017
1353
10 Лютого 2017
13:50

Рада суддів пропонує запровадити спецкурс щодо свободи слова для суддів

1353
Рада суддів України пропонує Національній школі суддів ввести спеціальний навчальний курс для суддів щодо розгляду кримінальних справ в сфері захисту свободи засобів масової інформації та щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів.
Рада суддів пропонує запровадити спецкурс щодо свободи слова для суддів
Рада суддів пропонує запровадити спецкурс щодо свободи слова для суддів

Таке рішення Рада суддів ухвалила 10 лютого, повідомляється на сайті Київського апеляційного адміністративного суду, повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).

Зокрема, пропонується впровадження навчальних курсів для суддів щодо специфіки розгляду кримінальних справ за статтями 171, 3451, 3471, 3481, 3491 Кримінального Кодексу України. Курс пропонується ввести з метою підвищення рівня кваліфікації суддів.

Таке рішення було ухвалено, заслухавши та обговоривши інформацію члена Ради суддів України Євгена Мєзєнцева щодо необхідності підвищення ефективності судового розгляду посягань на свободу слова та професійну діяльність журналістів, яку він озвучив 3 лютого під час міжнародної конференції «Безпека журналістів як обов’язкова умова для вільних ЗМІ: свобода слова та громадський порядок».

Також дане рішення ухвалено на виконання Рекомендацій Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам «Щодо захисту журналістики й безпеки журналістів та інших працівників ЗМІ».

«Зважаючи, що відносини між суддями і журналістами перебувають ще у досить нестабільному стані, то не зайвим було б включення до навчальної програми суддів курсу, пов’язаного належним вирішенням кримінальних справ щодо захисту свободи слова та припиненням втручання в діяльність журналістів», - повідомляє прес-служба апеляційного суду.

Нагадаємо, на конференції «Безпека журналістів як обов'язкова умова для вільних ЗМІ: свобода слова і громадський порядок» було зазначено, що безпеку журналістів в Україні можна поліпшити шляхом змін у законодавстві та оперативнішого реагування з боку правоохоронних органів.

Нагадаємо, директорка Інституту масової інформації (ІМІ) Оксана Романюк вважає, що Рада з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова має частіше проводити публічне засідання. Це, за її словами, змусить слідчих ефективніше розслідувати злочини проти журналістів.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1353
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду