Збірка «ЛГБТ-сім'ї в Україні: соціальні практики та законодавче регулювання»
Збірка «ЛГБТ-сім'ї в Україні: соціальні практики та законодавче регулювання»
Збірка включає чотири дослідницькі тексти, що містять юридичний та соціологічний аналіз. Стаття Оксани Покальчук «Реалізація права на сім’ю в Україні: погляд за межі видимої норми» аналізує українське законодавство та показує, яким чином наявне державне регулювання «запаює» низку прав та привілеїв у інститут шлюбу, а отже, робить їх доступними лише моногамним гетеросексуальним парам.
Стаття Світлани Шимко «Камін-аут та випробування безумовної любові» аналізує практики відкриття людиною своєї гомосексуальності, бісексуальності чи трансгендерної ідентичності оточенню в суспільстві, де діє «аксіома гетеронормативності» – уявлення, що всі за визначенням є гетеросексуальними.
Текст Тамари Марценюк та Галини Ярманової «Підважуючи гетеронормативність? (Від)творення гендеру в ЛГБТ-сім’ях та пошук суспільного визнання» фокусується на тому, які нові смисли ЛГБТ-партнерства надають концепту «сім’ї», незважаючи на те, що гетеронормативне суспільство та держава відмовляються вважати їхні стосунки сімейними.
Стаття Галини Ярманової та Оксани Гриник «ЛГБТ-батьківство в Україні: “подвійна петля” репродуктивного тиску» проблематизує взаємовиключні вимоги, які суспільство ставить перед лесбійками, геями та трансгендерними людьми.
Дослідження було реалізовано громадською організацією «Інсайт» за фінансової підтримки Регіонального Представництва фонду ім. Г. Бьолля в Варшаві.
Завантажити видання можна за посиланням.