Генпрокуратура відмовилась роз'яснити, чи прослуховувались журналісти «Української правди»

Генпрокуратура відмовилась роз'яснити, чи прослуховувались журналісти «Української правди»

22 Грудня 2016
1619
22 Грудня 2016
19:02

Генпрокуратура відмовилась роз'яснити, чи прослуховувались журналісти «Української правди»

1619
Генеральна прокуратура України заявила, що інформація стосовно прослуховування чи непрослуховування журналістів «Української правди» не може бути надана на запит народного депутата Сергія Лещенка через вимоги закону «Про оперативно-розшукову діяльність».
Генпрокуратура відмовилась роз'яснити, чи прослуховувались журналісти «Української правди»
Генпрокуратура відмовилась роз'яснити, чи прослуховувались журналісти «Української правди»

Про це йдеться у відповіді ГПУ на звернення Сергія Лещенка, яке публікує «Українська правда».

«Ваше звернення щодо надання інформації про ведення у період 2014-2016 років стосовно співробітників інтернет-видання «Українська правда» негласних (слідчих) розшукових дій розглянуто», - йдеться у відповіді першого заступника генпрокурора Д. Сторожука.

Він роз’яснює, що відповідно до ст.9 закону України «Про оперативно-розшукову діяльність», ст. 6,8 закону України «Про державну таємницю» «відомості про проведення або не проведення стосовно певної особи оперативно-розшукової діяльності та її результати становлять державну таємницю і передачі чи розголошенню не підлягають».

Як стверджує ГПУ, така інформація є власністю підрозділів, які згідно законодавства ведуть оперативно-пошукову діяльність.

Єдиним винятком із норм секретності є повідомлення осіб про тимчасове обмеження їх конституційних прав під час час проведення негласних слідчих дій.

Нагадаємо, головна редакторка  «Української правди» Севгіль Мусаєва-Боровик повідомила, що розмови співробітників редакції, зокрема журналіста Павла Шеремета, якого було вбито влітку 2016 року, прослуховувались.

28 жовтня «УП» опублікувала матеріал «Вуха влади. Як стежать за роботою журналістів УП (ДОКУМЕНТИ)»  з документальними доказами стеження за журналістамивидання  і роботою редакції.

«Джерела серед співробітників правоохоронних органів вказують на те, що збором інформації займалася СБУ на прохання Адміністрації президента. Також, за нашими даними, відповідні матеріали отримує голова МВС Арсен Аваков. І стосуються вони не лише журналістів – а й політиків», – сказано у статті.

Журналісти «Української правди» вимагають у президента Петра Порошенка і силовиків пояснень щодо прослуховування працівників видання протягом року. Як зазначає видання, у розпорядження редакції потрапили звіти слідчих щодо розмов співробітників редакції, починаючи з жовтня 2015 року.

Керівник апарату СБУ Олександр Ткачук підтвердив, що служба отримувала запит від «Української правди» стосовно підозр журналістів видання, що їх розмови прослуховуються. За його словами, СБУ, згідно до закону, не має права оприлюднювати таку інформацію.

У жовтні Керівник апарату СБУ Олександр Ткачук заявив, що матеріали про прослуховування та стеження, викладені в статті «Української правди» під назвою «Вуха влади. Як стежать за роботою журналістів УП (ДОКУМЕНТИ)», є сумнівними доказами і закликав «не створювати сенсації там, де її не існує».

У листопаді Служба безпеки України (СБУ) порушила справу за фактом прослуховування журналістів «Української правди». В рамках справи була допитана головна редакторка видання Севгіль Мусаєва.

12 грудня стало відомо, що Служба безпеки України (СБУ) перевіряє причетність співробітників правоохоронних органів та державних установ до прослуховування співробітників «Української правди».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1619
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду