«Місто вечірнє» заявляє, що прихильниця саєнтології погрожує журналісту
«Місто вечірнє» заявляє, що прихильниця саєнтології погрожує журналісту
Про це повідомляє Інститут масової інформації (ІМІ).
Як інформує «Місто вечірнє», причиною обурення Наталія Шандалко стали дві публікації: «Саєнтологія: нова релігія чи комерційна організація?» і «"Вовки, які терзають Христове стадо”, – священик про послідовників саєнтології».
За інформацією видання, Наталія Шандалко є прихильницею руху і погрожує журналісту «війною» за критику її намагання поширювати вчення у закладах міста.
Як повідомив ІМІ Олексій Біянов, після оприлюднення на сайті «Міста вечірнього» факту вимагання його звільнення Наталія Шандалко почала домовлятися з ним про зустріч, аби все мирно з’ясувати. Однак журналіст зазначає, що після погроз і вимог його звільнення подальше спілкування може відбуватися лише публічно. Кореспондент попередив, якщо Наталія Шандалко буде надалі здійснювати тиск на його журналістську діяльність, він звернеться до правоохоронних органів.
Видання опублікувало також коментар Олександра Бурмагіна, юриста Інституту розвитку регіональної преси: «Ніхто не має права тиснути на редакцію чи вимагати звільнити журналіста. Якщо хтось погрожує, вимагає зняти інформацію чи втрутитися у контент – це може бути розцінене як цензура. Це порушення ст. 24 закону України «Про інформацію». Якщо хтось буде погрожувати або пробувати вплинути на журналіста чи редакцію, то тут можуть бути ознаки злочину згідно із ст. 171 або ст. 345-1 Кримінального кодексу України. Відповідальність у таких випадках – від штрафів до позбавлення волі до 5 років. Усе залежить від інтенсивності і агресивності погроз. Я радив би вам, якщо будуть продовжуватись такі дзвінки чи звернення, писати заяву про злочин до поліції».
Медіаюрист ІМІ Максим Ратушний зазначив, що подібні спроби впливу та втручання у роботу редакції, а тим паче щодо питань кадрової політики ЗМІ, є необґрунтованими і незаконними.
«Залежно від обставин справи, а саме залежно від предметності погроз у вигляді “війни”, у даному випадку могли мати місце як звичайна спроба впливу на журналіста та тиск на нього, так і можливим є розглядати факти погроз щодо журналіста, у зв'язку з виконанням ним його професійних обов'язків. Важливо тримати рівень публічності даного конфлікту і надалі та з'ясувати усі обставини таких вимог звільнення та погроз “війною”», - прокоментував Максим Ратушний.
Нагадаємо, начальниця відділу культури Рожищенської районної державної адміністрації Волинської області Тетяна Новосад звернулася до поліції із заявою, в якій стверджує, що на сайті «Район.Рожище» інформація про її причетність до «Партії регіонів» неправдива.