Ті, хто був у полоні на Донбасі, нарікають на брак підтримки від держави – НСЖУ
Ті, хто був у полоні на Донбасі, нарікають на брак підтримки від держави – НСЖУ
Про це повідомляє НСЖУ.
На зібрання ініціативної групи з’їхались представники з Луганщини та Донеччини, Черкащини та Житомирщини, Одеси та Києва.
Ініціатор - блогер Анатолій Поляков, який, будучи громадянином Росії, підтримував захист інтересів Революції Гідності, а згодом, здійснював миротворчу місію на Донбасі, під час якою потрапив у полон.
Серед учасників ініціативної групи були також і журналісти та письменники, колишні полонені – Марія Варфоломєєва, Валерій Макеєв та Ганна Гузь (яка нещодавно презентувала у Києві свою книгу «Щоденник дончанки/гуцулки»).
За словами пана Макеєва, який у полоні в т.зв. «ЛНР» пробув 100 днів, серед головних завдань діяльності об’єднання, ініціатори вбачають допомогу особам, що перебувають у полоні та їх родинам, встановлення статусу як військових так і цивільних, які пережили полон, соціальна та просвітницька діяльність, захист прав та інтересів колишніх бранців.
«Дуже важливо об’єднуватися, адже колишні полонені – цивільні особи – не мають жодного статусу, а відтак – і жодної допомоги з боку держави, відсутній системний підхід щодо захисту таких людей», – прокоментувала журналістка пані Варфоломеєва, яка пробула у полоні 15 місяців.
Як каже журналістка, ініціатори створення об’єднання наголошують на необхідності допомоги не тільки безпосередньо колишнім полоненим, а й їхнім родинам, а також на подальшій соціалізації та психологічній допомозі ув’язненим та сім’ям.
«На жаль, часто ті, хто побував у полоні, в подальшому мають серйозні проблеми зі здоров’ям, а держава жодним чином не підтримує їх, тому зараз намагаємося згуртуватися для того, щоб працювати спільно у цьому напрямку», – вважає журналістка.
Після двогодинної зустрічі було вирішено готувати Статут Всеукраїнського громадського об’єднання, який має бути затверджений на з’їзді колишніх бранців орієнтовно у лютому 2017 року.
Нагадаємо, луганчанка Марія Варфоломеєва пробула в полоні терористичної організації «ЛНР» найдовше з усіх журналістів — 419 днів. Декілька разів її обмін зривався.
9 січня минулого року її затримали під час фотографування житлових будинків на одній із вулиць Луганська для харківського видання.
Згодом стало відомо, що бойовики «ЛНР» висунули їй звинувачення у причетності до «Правого сектора» та коригуванні артилерійського вогню. За цей їй загрожувало 15 років «ув'язнення». Російські ЗМІ знімали полонену для своїх пропагандистських сюжетів.
9 березня 2016 року Марію обміняли на цивільну й військового. Останні півроку вона провела в одиночній камері.
На фото - Марія Варфоломеєва