Законопроект МЕРТ щодо колективного управління правами суперечить міжнародним стандартам – Таунсенд
Законопроект МЕРТ щодо колективного управління правами суперечить міжнародним стандартам – Таунсенд
«Уряд США не погоджується з цим законопроектом. ЄС теж проти. І міжнародні організації написали листа про те, що вони не підтримують законопроект. І навіть якщо цей законопроект пройде, ми не будемо фінансово підтримувати його імплементацію», – сказав Дональд Таунсенд.
Він наголосив, що одне з основних зауважень до законопроекту полягає в тому, що він фактично пропонує створити монополізовану систему колективного управління авторськими і суміжними правами. Пан Таунсенд також звернув увагу на те, що протягом кількох років в Україні працював Twinning-проект, учасники якого напрацювали законопроект, що значно більше відповідає західним стандартам. І поскаржився, що народний депутат Євген Рибчинський під час роботи над своїм документом обіцяв співпрацювати з європейськими експертами, але цю обіцянку не виконав.
Євген Рибчинський був запрошений на круглий стіл, але не прийшов. Від МЕРТ був присутній заступник директора департаменту інновацій і інтелектуальної власності Богдан Падучак, який наполягав на тому, що законопроект №4461 покликаний навести лад у сфері колективного управління правами.
Підсумки круглого столу підбив голова Комісії НСКУ із законодавчих ініціатив, експерт групи «Культура» РПР Сергій Галетій, який запропонував наполягати на відкликанні законопроекту і не розглядати його в парламенті, а натомість на базі РПР як майданчику розробити новий проект закону.
Нагадаємо, напередодні група «Культура» РПР та НСКУ розповсюдили заяву, в якій закликали народних депутатів відхилити законопроект №4461 від 18 квітня 2016 року «Про внесення змін до Закону України “Про авторське право і суміжні права” щодо діяльності організацій колективного управління». В заяві, зокрема, йшлося про те, що, на думку РПР та НСКУ, законопроект «суттєво відходить» від завдань імплементації положень Директиви 2014/26/ЄС від 26 лютого 2014 року «Про колективне управління авторським та суміжними правами та мульти-територіальне ліцензування прав на музичні твори з метою онлайн використання на внутрішньому ринку».
Спілка та експерти групи «Культура» РПР вважають, що документ «суттєво погіршує стан захисту інтелектуальної власності і суперечить засадам відповідного законодавства ЄС». Також організації вважають, що законопроект «не відповідає задекларованій меті та жодним чином не спрямований на її втілення». Зокрема «Планом пріоритетних дій Уряду на 2016 рік» передбачається забезпечення прозорості в діяльності організацій колективного управління, розроблення прозорого механізму збору, розподілу та виплати винагороди.
З детальною позицією групи «Культура» РПР стосовно законопроекту №4461 можна ознайомитися тут.
Фото: guttulus.com