Владу Пакистану просять не депортувати біженку з обкладинки National Geographic
Владу Пакистану просять не депортувати біженку з обкладинки National Geographic
Про це повідомляє «Радіо Свобода».
Федеральна влада повинна надати офіційний статус біженки Шарбат Гулі, що поліпшить імідж Пакистану загалом, переконують в провінції, де була затримана 26 жовтня нині доросла 40-річна «афганська дівчинка».
Завтра, 7 листопада, збігає термін її 15-денного ув’язнення за звинуваченням у використанні підроблених документів, після якого вона має бути відправлена назад до Афганістану. Також жінці присудили виплату штрафу у 110 тисяч рупій (приблизно 1100 доларів).
Організація Amnesty International 4 листопада назвала депортацію Шарбат Гули «загрозливою несправедливістю».
У липні Ісламабад почав боротьбу з приблизно 2,5 мільйонами афганських біженців у Пакистані.
За даними ООН, 350 тисяч афганських біженців, як легальних, так і нелегальних, повернувшись на батьківщину, заявили про побиття, затримання поліцією та примусове виселення з будинків у Пакистані.
Нагадаємо, Федеральне агентство розслідувань Пакистану заарештувало 44-річну Шарбат Гулу, яка виросла у таборі біженців у Пакистані. Вона стала відома зі знімка Стіва МакКаррі (Steve McCurry) «Афганська дівчинка», зробленого фотографомв 1984 році.
Фото згодом було надруковане на обкладинці одного з випусків National Geographic та стало одним із найбільш пізнаваних знімків журналу.
Нині Шарбат Гула (відома також як Шарбат Бібі) звинувачується у використанні підроблених документів і корупції. Під час обшуку у жінки знайшли два посвідчення особи: пакистанське і афганське. Пакистанський телеканал Geo також повідомив про відсторонення від обов'язків трьох місцевих чиновників, які, як передбачається, могли незаконно видати жінці документи.
Фотографія Шарбат Гули, зроблена Стівом МакКаррі в таборі біженців Насир-Баг в Пешаварі в 1984 році, отримала міжнародне визнання і часто порівнюється з Джокондою Леонардо да Вінчі. Тривалий час дівчинку з фото не могли ідентифікувати, однак МакКаррі зумів знайти героїню фото знову в 2002 році. Її знімок став символом радянської війни в Афганістані.
На фото – Шарбат Гулі в різні роки
Фото: Twitter / Geo