Поліція поінформує суспільство, якщо слідство у справі Шеремета зайде у глухий кут - Троян
Поліція поінформує суспільство, якщо слідство у справі Шеремета зайде у глухий кут - Троян
Про це він повідомив в інтерв'ю «Укрінформу»
«Вбивство Шеремета розслідується чотирма групами. Є основна група, яка знає всі нюанси, і є групи, які працюють у вузьких напрямках. Одна група працює з вибухівкою, друга - по свідкам, третя - по відео, а четверта якраз по розробкам. Основна група займається опитуванням свідків», - сказав перший заступник голови Нацполіції.
На запитання журналіста, чи вже закінчили слідчі опитувати свідків, Вадим Троян відповів: «Скажімо так, їх з'являється все більше. Ми копаємо не тільки щодо того дня, а протягом багатьох днів, і у нас з'являється багато додаткової інформації. Коли ми зрозуміємо, що у нас глухий кут, ми про це оголосимо. Але поки у нас є прогрес, ми нічого не будемо говорити, тому що це може нашкодити слідству».
Водночас він зазначив, що у справі «однозначно» є прогрес, але і досі не вироблено однієї версії щодо мотиву вбивства.
«Складність розкриття будь-якого замовного злочину полягає у тому, що він планується: і як буде відбуватися, і який відхід, і хто виконавець, і хто організатор, і хто замовник, тобто, розподіляються ролі. Ці злочини не відбуваються спонтанно, вони разові і кожен унікальний. Найскладніше зрозуміти мотив вбивства. Коли не знаєш, який мотив, не знаєш куди "копати", виходить занадто багато версій, і кожну треба відпрацювати», - підсумував Вадим Троян.
Нагадаємо, 20 липня внаслідок вибуху автомобіля в Києві загинув український журналіст Павло Шеремет.
Генпрокурор Юрій Луценко заявив, що Павло Шеремет загинув у результаті спрацювання вибухового пристрою, журналіста вбили. Вбивство кваліфіковано прокуратурою Києва за статтею «умисне вбивство, вчинене способом, небезпечним для життя багатьох осіб».
4 серпня Генпрокуратура повідомила, що слідство наразі розглядає чотири основні версії злочину: неприязні особисті стосунки загиблого; професійна журналістська діяльність Павла Шеремета; можлива дестабілізація обстановки в Києві та Україні у зв’язку із загибеллю відомого журналіста; помилка об’єкту злочину – ціллю зловмисників могла бути засновниця «Української правди» Олена Притула, яка теж користувалася автівкою, в яку була закладена вибухівка. За словами представника ГПУ, всі версії є робочими, слідство поки не визначило основну.
21 липня Федеральне бюро розслідувань (ФБР) почало надавати допомогу українській владі в розслідуванні вбивства журналіста Павла Шеремета.
11 серпня стало відомо, що Національна поліція України звернулася до Федерального бюро розслідувань (ФБР) за допомогою щодо встановлення осіб, які заклали вибухівку під машину журналіста Павла Шеремета.
21 липня, наступного дня після загибели Павла Шеремета, стало відомо, що Федеральне бюро розслідувань (ФБР) почало надавати допомогу українській владі в розслідуванні.
У серпні слідчі у справі Павла Шеремета повідомили, що чекають на результати експертизи ФБР з приводу вибухового пристрою, який був закладений в машину журналіста.
Того ж місяця заступник начальника Нацполіції Вадим Троян сказав, що Національна поліція України звернулася до Федерального бюро розслідувань (ФБР) за допомогою щодо встановлення осіб, які заклали вибухівку під машину журналіста Павла Шеремета.
Наприкінці серпня стало відомо, що експерти Федерального бюро розслідувань (ФБР) США допомоглислідству в України встановити тип вибухівки, якою було підірвано автомобіль журналіста Павла Шеремета у центрі Києва. Згідно з базою СБУ раніше нічого подібного в Україні не застосовувалося.
На фото - Вадим Троян