У Житомирі журналістам заборонили проводити зйомку засідання суду

У Житомирі журналістам заборонили проводити зйомку засідання суду

29 Вересня 2016
1875
29 Вересня 2016
15:10

У Житомирі журналістам заборонили проводити зйомку засідання суду

1875
Суддя Корольовського районного суду міста Житомира Олександр Сингаївський заборонив знімальній групі видання «Житомир.info» проводити відеозйомку судового засідання.
У Житомирі журналістам заборонили проводити зйомку засідання суду
У Житомирі журналістам заборонили проводити зйомку засідання суду

Про це йдеться у новині на сайті «Житомир.info».

Розгляд адміністративної справи за позовом підприємця Романа Кучера було призначено на 10 годину 29 вересня. Підприємець розповів, що про судове засідання він дізнався за годину до його початку, і запросив журналістів.

Перед засіданням суду журналістка Катерина Тарасюк повідомила секретарю, що має намір проводити зйомку, але коли засідання розпочалося, знімати журналістам заборонили.

«Є порядок, цей порядок затверджений, він є на офіційному сайті суду», - сказав суддя Олександр Сингаївський.

Журналістка зауважила, що знімати відкрите судове засідання дозволяє Закон України «Про судоустрій і статус суддів», зокрема, стаття 11.

«Учасники судового процесу, інші особи, присутні у залі судового засідання, представники засобів масової інформації можуть проводити в залі судового засідання фотозйомку, відео- та аудіозапис з використанням портативних відео- та аудіотехнічних засобів без отримання окремого дозволу суду, але з урахуванням обмежень, установлених законом. Трансляція судового засідання здійснюється з дозволу суду. Проведення в залі судового засідання фотозйомки, відеозапису, а також трансляція судового засідання повинні здійснюватися без створення перешкод у веденні засідання та здійсненні учасниками судового процесу їхніх процесуальних прав», – зазначено в статті.

Суддя у відповідь зауважив, що журналісти для забезпечення свого права зйомки повинні ще виконувати вимоги підзаконних актів та інших нормативних документів.

«Але є підзаконний акт, є нормативні документи, внутрішні документи, які регулюють цей порядок. Передбачено нашою внутрішньою інструкцією, іншими нормативними документами. Для того, щоб мати можливість проводити зйомку, ви маєте пройти акредитацію, надати документи про те, що ви є якийсь канал, про те, що ви маєте ліцензію. Може, ви приїхали з "ДНР/ЛНР"?.. Якщо ви хочете бути присутні, будь ласка, але без зйомки», - сказав суддя Олександр  Сингаївський.

Нагадаємо, 21 вересня Богунський районний суд міста Житомира оштрафував власницю розважального комплексу «Волна» Євгенію Волинець за перешкоджання законній професійній діяльності журналістів на 1,7 тис грн.

Фото, відео: «Житомир.info»

 

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1875
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду