Уряд пропонує ввести законодавчі обмеження на ввезення книг з Росії
Уряд пропонує ввести законодавчі обмеження на ввезення книг з Росії
Про це йдеться у тексті проекту закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту», повідомляє «Українська правда».
Під час доповіді на засіданні Кабміну голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко заявив, що метою документу є обмеження доступу на український ринок іноземної друкованої продукції антиукраїнського змісту.
Для цього пропонується внести зміни до трьох законів.
Нові зміни покликані заборонити публікацію закликів до ліквідації незалежності України, насильної зміни конституційного ладу, посягань на територіальну цілісність, а також пропаганди насильства, війни, комуністичного чи нацистського режимів та інше.
Також пропонується заборонити пропаганду позитивних образів країни-агресора та її органів, а також тих, хто підтримує чи виправдовує окупацію території України.
У свою чергу гуманітарний віце-прем'єр В'ячеслав Кириленко заявив, що щодо цього закону досягнуте розуміння з учасниками ринку, ключовими міністерствами та відомствами.
За його словами, ті, хто ввозитимуть в Україну книги з Росії також повинні будуть довести своє авторське право на їх розповсюдження.
Термін видачі ліцензії буде обмежений 10 днями. Він підкреслив, що ліцензування стосуватиметься лише книжок, які завозитимуть з країни-агресора.
Нагадаємо, адвокат Іван Павлов, який відстоює права директора Бібліотеки української літератури Наталі Шаріної, опублікував текст культоролого-лінгвістичної та психологічної експертизи книг, вилучених у ході обшуку в бібліотеці.
Експертизу прошли 24 видання, у тому числі 0 книги «Голод в Україні», «Україна або смерть» і «Ментальнiсть орди», а також книги поета Дмитра Павличка (у федеральному списку екстремістських матеріалів є три його видання), книга Симона Петлюри, буклет про командира УПА Романа Шухевича та підбірка дитячого журналу «Барвiнок» за 2015 год.
Як відзначає пан Павлов, у більшості видань, окрім однієї книги Джорджа Сороса, експерт знайшов заклики до міжнаціональної ворожнечі. Зокрема, найменування Радянського союзу імперією в книзі «Голод в Україні» розцінено як «негативна оцінка радянської влади».