Гройсман чекає від правоохоронних органів розслідування подій в офісі інтерівського НІСу
Гройсман чекає від правоохоронних органів розслідування подій в офісі інтерівського НІСу
Про це прем’єр-міністр заявив у відповідь на запитання журналістів на брифінгу 5 вересня, інформує Департамент інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату КМУ
«Важливо, щоб правоохоронна система дала адекватну відповідь: хто зробив, яка була мета, і найголовніше – щоб люди були покарані. Кожен, хто зробив злочин - влада, громадянин, будь-хто, – має нести відповідальність. Це ключова позиція, це ключовий принцип», – сказав пан Гройсман.
За його словами, подібні інциденти «працюють на руку» тільки тим, кому хотілось би показати, що в Україні свобода слова знаходиться під загрозою. Тому правоохоронні органи зобов’язані якнайшвидше встановити, хто був ініціатором цієї провокації і чим вони керувалися, та передати їх в руки правосуддя.
«Усі мають усвідомити одну річ: ми будуємо європейську, демократичну, цивілізовану країну. Має бути верховенство права, має бути закон у всіх проявах», – заявив прем’єр-міністр.
Нагадаємо, 4 вересня на вулиці Щусєва, 26 у Києві, під будівлею компанії «Національні інформаційні системи» (НІС), яка займається виробництвом «Подробностей» та «Подробностей недели» для «Інтера», підпалили шини. Згодом загорілося саме приміщення компанії.
Директор Департаменту комунікацій в МВС України Артем Шевченко підтвердив «Детектору медіа» факт пожежі у приміщенні компанії «НІС» та зазначив, що будівлю підпалили зсередини.
Пізніше на сайті телеканалу «Інтер» з’явилось повідомлення про те, що на компанію «Національні інформаційні системи», що створює програми «Новини», «Подробиці», «Подробиці тижня» для телеканалу, скоєно збройний напад та є постраждалі.
Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що за фактом підпалу будівлі «НІС» розпочато кримінальне провадження за ст. 296 «Хуліганство» та ст. 194 «Умисне знищення майна» Кримінального кодексу України. Було затримано шістьох осіб, серед них, зокрема, колишні військовослужбовці 30-ї бригади Збройних Сил України.
Пізно увечері 4 вересня активісти, які перебували під відділком поліції, повідомили, що шестеро затриманих були звільнені.
Більше про події біля офісу «НІС» можна прочитати тут.
Фото - Урядовий портал