У Польщі ЗМІ опублікували листування членів Конституційного суду
У Польщі ЗМІ опублікували листування членів Конституційного суду
Портал tvp.info опублікував листування голови Конституційного суду Анджея Жеплинського, його заступника Станіслава Бернатема і судді Марка Зубека, повідомляє «Європейська правда».
У виданні зазначають, що листування потрапило до них випадково через помилку судді Конституційного суду Марка Зубека – воно було прикріплене до іншого листа для масової розсилки. Згідно з цим листуванням, в ньому також брали участь ще дев'ять з 15 суддів, які було обрані до переобрання Сейму і приходу до влади партії «Право і справедливість».
Як резюмує видання, мета листування – формування тактики прийняття постанов, що блокуватимуть «нові суперечливі закони». Зокрема, судді планували прискорити свою роботу з метою випуску якомога більшої кількості постанов до 19 грудня – закінчення строку повноважень Анджея Жеплинського.
Для цього судді домовилися підготувати подання про неконституційність низки нещодавно прийнятих законів не пізніше середини вересня, що дозволило б ухвалити постанови ще за каденції нинішнього голови КС.
Також судді обговорювали зміну регламенту КС, що дає більше можливостей впливати на результат голосування про обрання нового голови суду. Як пише суддя Марк Зубек, новий регламент дозволить вирішити «наші справи».
«Європейська правда» нагадує, Конституційний суд зараз є останньою перепоною для повного контролю над країною правлячої партії «Право і справедливість». Більшість його суддів було обрано ще за попереднього скликання Сейму.
Відповідно, КС може блокувати суперечливі закони, ухвалені новим парламентським скликанням, де «Право і справедливість» має абсолютну більшість.
В правлячій партії таку ситуацію вважають неправильною і шукають можливості проведення ротації в КС. Проти таких планів різко виступають в Єврокомісії, звинувачуючи польську владу в наступі на демократію.
Нагадаємо, польський міністр, урядовий координатор з питань польських спецслужб Маріуш Камінський заявив, що за попереднього уряду Еви Копач спецслужби стежили за щонайменше 48-ма місцевими журналістами.
Фото: tvp.info