Зі сторінки сепаратиста Бородавки ведеться переписка з власкорами харківських ЗМІ
Зі сторінки сепаратиста Бородавки ведеться переписка з власкорами харківських ЗМІ
Про це повідомляє регіональна представниця Інститут масової інформації (ІМІ).
За даними ІМІ, харків’янин надсилає посилання на пост Сергія Петрика про відношення Бородавки до СБУ і також на керівника Федеральної служби судових приставів, який нібито причетний до побиття Бородавки у РФ.
Один із журналістів у Харкові розповів, що, як мінімум, п’ятеро представників телебачення чи всеукраїнських інтернет-ЗМІ отримали однаковий текст у особисті повідомлення на Facebook.
«Я отримав таке повідомлення та запропонував інтерв’ю. Але на питання про зустріч він уникає прямих відповідей. Я вважаю, що це пише саме він, але під пильним наглядом СБУ», – розповів про своє онлайн-спілкування з засудженим блогером представник ЗМІ.
ІМІ також зазначає, що повідомлення від блогера, котрий має більше 4 тисяч друзів на Facebook, отримали не усі журналісти найбільших ЗМІ області. Тобто меседжі поширювались на цільові та здебільшого центральні ЗМІ.
Нагадаємо, Дзержинський райсуд Харкова визнав винним блогера Андрія Бородавку в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України та призначив йому покарання у вигляді позбавлення волі на три роки з випробувальним терміном на два роки.
Нагадаємо, 3 липня співробітники Служби безпеки України затримали в київському аеропорту «Бориспіль» харківського блогера Андрія Бородавку, який підозрювався в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України і довгий час переховувався на території Російської Федерації.
6-7 квітня 2014 року Андрій Бородавка разом з групою проросійських сепаратистів брав участь у захопленні будівлі Харківської ОДА, погромі на харківському телеканалі «АТН», масових заворушеннях на вулицях, що супроводжувалися побиттям активістів Євромайдану.
Весь час він вів відеозйомку на телефон, викладаючи записи з проросійськими коментарями в інтернет. Андрій Бородавка прикривав свої дії нібито виконанням службових обов'язків «журналіста».
Пізніше його було оголошено в розшук за підозрою в посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України (ст.110 Кримінального кодексу України).
З листопада 2014 року він переховувався від слідства в Росії, де повинен був якимсь чином оформити своє перебування в РФ згідно російського міграційного законодавства, але не зробив цього.
Андрія Бородавку затримали 4 травня в Москві за порушення правил міграційного законодавства Росії. Московський арбітражний суду 5 червня після розгляду касаційної скарги вирішив його видворити. Проти депортації Андрія Бородавки висловився тільки депутат Держдуми Росії від фракції «Єдина Росія» Євген Федоров, назвавши «підлістю» судове рішення про видворення проросійського сепаратиста з Росії.
У Росії прокуратура запропонувала Андрію Бородавці поїхати в будь-яку іншу країну, крім України - серед пропозицій був також виїзд в «ДНР» або «ЛНР». Однак проросійський сепаратист вибрав інший шлях - його видворили в одну з країн СНД.