Головред оновленої в Києві «Кримської світлиці» скоро приступить до роботи
Головред оновленої в Києві «Кримської світлиці» скоро приступить до роботи
Про це пишуть «Крим.Реаліі» з посиланням на генерального директора українського «Національного газетно-журнального видавництва» Андрія Щекуна.
На даний момент, як зазначено на сайті, Мержвинський знаходиться на військовій службі, тож приступити до своїх обовязків поки що не може.
«Він був у нас в редакції під час відпустки, познайомився з колективом, з завданнями. Президентом уже підписаний указу про демобілізацію п'ятої хвилі, він потрапляє під цю демобілізацію. Може бути, через тиждень-два буде прийнято рішення саме по ньому, тоді буде наказ про його призначення і він приступить до обов'язків. Поки газета працює без нього», – уточнив Щекун.
Газета виходить накладом у тисячу примірників і, як і раніше, буде щотижневою. Також газету можна буде прочитати в електронному варіанті на оновленому сайті видання, а також в соціальних мережах.
Як зазначено на сайті «Кримської світлиці», підписку на газету відновлено.
За словами Андрія Щекуна, нова редакція «Кримської світлиці» повністю сформована з кримчан.
Нагадаємо, конкурс на посаду головного редактора виграв сімферополець, філолог Віктор Мержвинський, який нещодавно був демобілізований із зони АТО.
Нещодавно у Києві вийшов перший номер оновленої всеукраїнської громадсько-політичної літературної газети «Кримська світлиця», яка друкується українською мовою, і раніше видавалася у Криму – до окупації півострова Росією.
Нагадаємо, 14 березня вийшов наказ гендиректора Національного газетно-журнального видавництва про переведення редакції із Сімферополя до Києва. Тоді колишній головний редактор газети Віктор Качула відмовився від переїзду. 31 травня 2016 року він був звільнений. Пізніше пан Качула заявив, що не згоден з таким рішенням керівництва.
Газета «Кримська світлиця» виходила на півострові з 1992 року. Видання систематично зазнавало фінансових труднощів, припинялися виплати зарплат, однак газета продовжувала вихід. Засновники видання – Міністерство культури України, Всеукраїнське товариство «Просвіта» імені Тараса Шевченка і трудовий колектив підприємства «Об'єднана редакція газети "Кримська світлиця"». Видавець – Національне газетно-журнальне видавництво Мінкультури.
Національне газетно-журнальне видавництво з травня 2015 року припинило друкування газети, відтоді газета виходила в електронному вигляді, й розпочалися переговори про переїзд редакції «Кримської світлиці»до Києва.
У березні 2016 року журналістська спільнота заявила про катастрофічну ситуацію зі свободою слова в окупованому Криму. Журналісти нагадали, що за два роки окупації у Криму зафіксовані 45 фактів прямого тиску на кримські ЗМІ, журналістів та блогерів з боку силових структур.
Більшість журналістів, які працюють за професійними стандартами, вимушені були залишити півострів, а ті, хто залишаються, працюють, побоюючись за власну безпеку. Зокрема до Києва переїхали редакції кримськотатарських телеканалів ATR та Lale та інформаційне агентство QHA, які не змогли отримати реєстрації Роскомнагляду.
Верховна Рада України офіційно оголосила 20 лютого 2014 року початком тимчасової окупації Криму і Севастополя Росією. 7 жовтня 2015 року президент України Петро Порошенко підписав відповідний закон. Міжнародні організації визнали окупацію і анексію Криму незаконними і засудили дії Росії. Країни Заходу ввели ряд економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова і називає це «відновленням історичної справедливості».