ІМІ заявляє про зростання політичної «джинси» на українських сайтах новин

ІМІ заявляє про зростання політичної «джинси» на українських сайтах новин

1 Липня 2016
1461

ІМІ заявляє про зростання політичної «джинси» на українських сайтах новин

1461
Інститут масової інформації (ІМІ) за результатами свого моніторингу зафіксував у червні зростання матеріалів з ознаками замовлення. Якщо минулого місяця протягом тижня було зафіксовано 53 такі матеріали, то вже у червні їх рівень склав 75 матеріалів.
ІМІ заявляє про зростання політичної «джинси» на українських сайтах новин
ІМІ заявляє про зростання політичної «джинси» на українських сайтах новин

Про це йдеться в публікації на сайті ІМІ.

Загалом моніторингу підлягали шість провідних загальноукраїнських онлайн-ЗМІ («Обозреватель», LB.ua, «Українська правда», «Укрінформ», «Ліга.net», УНІАН).

Значне зростання зафіксоване на рівні політичної «джинси». Співвідношення політичної та комерційної «джинси» у червні склало: 88% політичної до 12% комерційної.

Найбільше матеріалів з ознаками замовлення у червні зареєстровано на сайті «Обозреватель»: 33 матеріали за тиждень, два з них - комерційного характеру. Найбільшим замовником джинси на сайті «Обозреватель» стала партія «Опозиційний блок». На користь цієї політсили було розміщено 11 промоційних матеріалів за один тиждень червня. Основними меседжами «Опозиційного блоку» у червні стала критика Верховної Ради та безпосередньо спікера Андрія Парубія. Окрім цього «Опозиційний блок» згадав про вбивство публіциста Олеся Бузини і вимагає від Арсена Авакова відзвітувати з приводу розслідування. Загалом на дану політичну силу в видання «Обозреватель» припадає 35% політичної джинси.

Ще одним з лідерів із замовлення промоційних матеріалів «Обозревателя» є Олег Ляшко, на його користь розміщено 9 матеріалів за тиждень, що складає 29%.

На сайті УНІАН за тиждень було розміщено 27 матеріалів з ознаками замовлення і лише 2 комерційного характеру. На цьому інформаційному ресурсі найбільше матеріалів з ознаками замовлення розміщено на користь партії «Народний фронт». Окрім «Народного фронту» на сторінках УНІАН  піарились «Блок Петра Порошенка» та партія «Відродження».

15 матеріалів із ознаками замовлення розміщено за тиждень на LB.ua, з них - 5 комерційного характеру. Тут свої матеріали розміщували голови ОДА в Дніпрі та Харкові Валентин Резніченко та Ігор Райнін.

На сайті «Ліга.net» протягом тижня було розміщено 17 матеріалів з ознаками замовлення в рубриці «Прес-реліз». Внизу сайту зазначено, що такі матеріали видання розміщує на правах реклами. Проте згідно з законом «Про рекламу» рекламні матеріали мають маркуватися словами «реклама» або «на правах реклами».  ІМІ розцінює подібне маркування як відходження від закону і називає його неналежним маркуванням рекламних матеріалів.

На сайтах «Українська правда» та «Укрінформ» не виявлено замовних матеріалів.

Виконавча директорка ІМІ Оксана Романюк підтвердила зростання політичної «джинси» за результатами моніторингу. «Поки навколо творяться нові партії, а різні люди знову зустрічаються на різних платформах і розмовляють про майбутнє, експерти ІМІ фіксують зростання рівня політичної "джинси". Відбувається активізація політичного життя на кількох рівнях одночасно. Соупадєніє? Ну а поки, з того, що ми побачили - джинсують "Опозиційний блок", Ляшко, за ними - "Народний фронт", БПП, та "Відродження"», - написала вона у Facebook.

Моніторинг проводиться за підтримки Інтерньюз Нетворк в рамках програми «У-медіа».

Нагадаємо, у травні медійні громадські організації Інститут масової інформації, «Детектор медіа», Незалежна медіапрофспілка України та Національна спілка журналістів України вимагали від української влади негайно вжити заходів, щоб зупинити цькування українських та іноземних журналістів, розгорнуте редакцією сайту «Миротворець» і деякими політиками.

 

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1461
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду