Проти головреда «Цензор.нет» відкрито провадження і заборонено виїзд за кордон
Проти головреда «Цензор.нет» відкрито провадження і заборонено виїзд за кордон
Про це повідомляється у статті Федора Орищука у виданні «Главком».
Як повідомляє автор публікації, приводом для санкції суду стало невиконання рішення Дарницького суду від 22 грудня минулого року, яким видання «Цензор.нет» було забов`язане протягом 10 днів опублікувати на головній сторінці веб-сайту спростування інформації про компанію «Промтоварний ринок» (власника найбільшого в східній Європі оптово-роздрібного ринку «7 кілометр»).
Мова йде про минулорічну статтю під назвою «Підприємці вимагають від Саакашвілі врятувати «7 кілометр», а від депутатів - скасувати касові апарати».
Претензії у топ-менеджменту ТОВ «Промтоварний ринок» викликав останній абзац матеріалу, де зазначалося, що начебто під опікою оточення екс-депутата від Партії регіонів Юрія Іванющенка прибутки «7-го кілометру» йдуть на фінансування «ЛНР»: «Як раніше повідомлялося в ЗМІ, ринок "7 кілометр" перерахував 23,5 млн. гривень луганській фірмі, яка знаходиться під впливом так званої "ЛНР". Під виглядом купівлі акцій "Луганської вуглезбагачувальної компанії" адміністрація ринку перерахувала кошти підприємства на схід України. Дану угоду ЗМІ пов'язують з фактом фінансування "ЛНР" групою Іванющенка».
Минулого року компанія «Промтоварний ринок» подала позов проти головного редактора видання Юрія Бутусова з вимогою визнати недостовірною та такою, що принижує ділову репутацію інформацію, що міститься в зазначеному абзаці статті.
Позов було задоволено, проте Юрій Бутусов, як зазначено в судовому рішенні, ухилявся від вимоги спростувати інформацію. За «умисне невиконання судового рішення боржником» відносно журналіста порушено кримінальне провадження.
Відповідно до вердикту судді Дарницького суду Києва Сергія Сухомлинова, застосоване до Юрія Бутусова обмеження буде діяти до моменту фактичного виконання зобов'язань перед ТОВ «Промтоварний ринок».
В коментарі «Главкому» Юрій Бутусов повідомив, що не знав про це судове рішення.
«Це свавілля судової системи, рішення винесено заочно, без вручення повістки, хоча знайти мене дуже легко. Крім того, я не розумію, на яких підставах його приймав суддя воно абсурдне і свідчить, що Дарницький суд просто не знайомий із законом про засоби масової інформації», - заявив журналіст.
Нагадаємо, у листопаді 2015 року Кіровський районний суд Волгограда (Росія) визнав українське інтернет-видання «Цензор.нет» екстремістським. На підставі цього рішення суду Роскомнагляд заборонив сайт «Цензор.нет» на території Російської Федерації. Причиною назвали статті та публікації про президента Росії Володимира Путіна. Обурення російської сторони викликали зокрема стаття Василя Рибникова «Восстановитель Вова», анекдоти про Володимира Путіна від Олега Гріна і новини «Маріупольці: Путін – вбивця Східного. ФОТОрепортаж» та «"Путін - вбивця", - українці приходять під посольство Нідерландів». Головний редактор «Цензор.нет» Юрій Бутусов зазначив, що для них честь бути забороненими в Росії.
У лютому 2016 року Кримська правозахисна група повідомила, що інтернет-користувачі з окупованого Росією Криму не можуть зайти на українські інтернет-видання «Цензор.нет» і «Українську правду».
На фото - Юрій Бутусов