Адвокати Савіка Шустера звернулися до суду з оскарженням заборони на працевлаштування

Адвокати Савіка Шустера звернулися до суду з оскарженням заборони на працевлаштування

28 Квітня 2016
4494
28 Квітня 2016
14:20

Адвокати Савіка Шустера звернулися до суду з оскарженням заборони на працевлаштування

4494
Сьогодні, 28 квітня, адвокати Савіка Шустера подали позов до Адміністративного суду міста Києва, яким оскаржили наказ Київського цетру зайнятості про анулювання дозволу на роботу Савіку Шустеру
Адвокати Савіка Шустера звернулися до суду з оскарженням заборони на працевлаштування
Адвокати Савіка Шустера звернулися до суду з оскарженням заборони на працевлаштування

Про це повідомляє прес-служба 3s.tv. 

Адвокат Савіка Шустера та керуючий партнер Міжнародного правового центру EUCON Ярослав Романчук, зазначив, що Державна служба зайнятості не розглянула заяву Савіка Шустера про самостійне анулювання наказу: «Тому ми звернулися до суду і сподіваємося на правове і справедливе рішення».

Далі - позиція адвоката дослівно:

«25 квітня 2016 року Київським центром зайнятості був виданий наказ щодо анулювання дозволу на працю в Україні Савіку Шустеру.

Підставою для такого скасування став лист Державної фіскальної служби України щодо того, що проти нього особисто відкрито кримінальне провадження.

Рішення щодо скасування наказу є нікчемним, тому що при подачі документів на продовження дозволу на працю, який був виданий 31.03.2016 року, студія надала офіційну довідку, видану МВС України, щодо відсутності по відношенню до Савіка Шустера кримінальних проваджень, де б він проходив в якості підозрюваного, та відсутності судимостей.

Кримінальне провадження, яке ведеться Слідчим управлінням ГУ ДФС у м.Києві, порушене по факту, і процесуальний статус Савіка Шустера на сьогоднішній день визначений як свідок. Виходячи з цього, можемо стверджувати, що рішення, яке ґрунтувалося на неправдивій інформації, повинно бути скасовано. 

Договір фінансового кредиту укладений у 2008 році між резидентом Кіпру і Савіком Шустером, громадянином Канади. Даний кредитний договір не реєструвався в Національному Банку України. Цей договір дійсний на сьогоднішній день, він не припинений і термін позовної давності застосовуватися не може, прощення боргу кредитором також не було.

Цільове призначення цих кредитних коштів - придбання будинку в Італії. Правовідносини між двома суб'єктами відбувалися за межами території України. Кошти на придбання будинку надходили на рахунок Савіка в Італії, гроші в Україну не заходили. Податкова перевірка з цього питання не проводилася.

Податкові зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб не нараховувалися, так як об'єкт оподаткування не виникав.

Кримінальне провадження за цим фактом відкрито на підставі заяви народного депутата України.

Процесуальний статус Савіка Шустера в цьому кримінальному провадженні значиться як свідок, підозру про злочин йому ніхто не пред'являв.

Залучення особи до кримінальної відповідальності, як стадії кримінального переслідування, починається з моменту пред'явлення особі обвинувачення у вчиненні злочину.

На сьогоднішній день це правовідносини між резидентом Кіпру і Савіком Шустером, громадянином Канади, які ніяк не пов'язані з державою Україна».

Нагадаємо, 25 квітня увечері «Детектор медіа» з посиланням на своє джерело в правоохоронних органах повідомив, що Київський міський центр зайнятості анулював Савіку Шустеру дозвіл на роботу в Україні.

26 квітня директор юридичного департаменту телеканалу 3s.tv Тетяна Кармазіна підтвердила цю інформацію. За її словами, ще 31 березня 2016 року Київський міський центр зайнятості видав Савіку Шустеру дозвіл на працевлаштування в Україні, але тепер скасував його. Вона уточнила, що Савік Шустер у тому числі є фізичною особою – підприємцем (ФОП), тож, на її думку, може працювати як ФОП, але матиме обмеження (180 днів) щодо строку перебування в Україні.

Під час відвідування Савіком Шустером Київського міського центру зайнятості 26 квітня стало відомо, що дозвіл на роботу в Україні Савіку Шустеру анульовано через нібито недостовірну, на думку чиновників, довідку про відсутність судимості. Із зачитаних документів стало відомо, що Савіку Шустеру анульовано дозвіл на роботу в Україні на посаді генерального директора ТОВ «Савік Шустер студія» – телевізійного продакшну, який виробляє суспільно-політичне шоу «Шустер live», що виходить на телеканалі Савіка Шустера 3s.tv. А також, що судимістю чиновники вважають відкрите проти Савіка Шустера Державною фіскальною службою кримінальне провадження на суму 13 млн грн.

Директор юридичного департаменту телеканалу Савіка Шустера 3s.tv Тетяна Кармазіна повідомила «Детектору медіа», що Савік Шустер не є фігурантом кримінальних проваджень (провадження відкрито за фактом, а не проти особи) і центр зайнятості не мав підстав анульовувати його дозвіл на роботу в Україні.

Сам Савік Шустер заявив журналістам, що планує й далі працювати в Україні попри анулювання дозволу на працевлаштування. Вже після перемовин з Київським міським центром зайнятості та Мінсоцполітики, ведучий оголосивголодування до вирішення справи.

Міністр інформаційної політики Юрій Стець заявив, що зустрінеться з міністром соціальної політики Андрієм Ревою щодо ситуації з анулюванням дозволу на роботу в Україні Савіка Шустера.

Свою стурбованість забороною на роботу Савіку Шустеру в Українівисловила представниця ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович.

Президент Петро Порошенко у своїй заяві повідомив, що сподівається на скоріше вирішення «інциденту» із Савіком Шустером.

Тим часом Державна фіскальна служба України роз’яснила суть своїх претензій до Савіка Шустера та заявила, що планує провести податкову перевірку телеведучого. ДФС звинувачує пана ШУстера в не поданні декларації про отриманий у 2008 році кредит у розмірі 1,34 млн євро, в ухиленні від сплати податку з доходів фізичних осіб на суму понад 2,1 млн грн. А посадовців ТОВ «Савік Шустер студія», генеральним директором якої є Савік Шустер, ДФС звинувачує в заниженні податку на додану вартість на загальну суму 1,99 млн грн за рахунок заниження вартості телепрограми «Шустер live» у 2012-2014 роках.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
4494
Читайте також
29.04.2016 10:30
Олександр Михельсон
3 844
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду