Комітет свободи слова звернеться до СБУ щодо порушення законодавства журналістом «РІА Новини» Андрієм Аношиним
Комітет свободи слова звернеться до СБУ щодо порушення законодавства журналістом «РІА Новини» Андрієм Аношиним
Ірина Кармелюк повідомила, що останнім часом почастішали звернення і народних депутатів, й їх помічників щодо неналежної поведінки акредитованих до парламенту журналістів. За словами парламентарів, деякі представники ЗМІ ображають їх упередженими запитаннями.
«Відповідно до закону ми не можемо обмежити кількість акредитованих, водночас кількість місць визначена в ложі преси всього 75, і навіть розширивши кількість місц, ми не зможемо вмістити всіх бажаючих. Наразі до парламенту акредитовано 3500 представників ЗМІ. Ми пропонуємо створити громадську парламентську раду, яка б давала рекомендації щодо постійної акредитації. Усім решта ми б видавали одноразову акредитацію», – зазначила Ірина Кармелюк.
Голова Комітету Вікторія Сюмар зазначила, що акредитація дійсно не є дозвільним механізмом, а є механізмом забезпечення умов для роботи журналістів, водночас, вона вважає, що потрібно загалом переглянути правила акредитації до парламенту.
«Ми повинні створювати умови роботи тим журналістам, які висвітлюють діяльність парламенту на постійній основі. Я великий прихильник свободи слова, але, даруйте, кількість дівчаток в коротких шортах, які роблять жовті новини, більше, ніж тих, хто висвітлює діяльність парламенту. Кількість таблоїдизації не повинна перевищувати кількість професійних матеріалів», – сказала вона.
Оскільки не були названі конкретні випадки порушень закону Андрієм Аношиним, то Вікторія Сюмар запропонувала звернутися за роз’ясненнями в СБУ. «Відомо, що він здійснював провокації, зокрема використовував обрізані тексти наших політиків для російських ЗМІ. Давайте, раз ми приймаємо рішення, не притаманні для нашого Комітету, то нехай СБУ надасть нам конкретні приклади використання цих матеріалів. Тоді ми зможемо ухвалити питання щодо позбавлення акредитації», – зазначила Вікторія Сюмар.
Члени Комітету домовилися на наступне засідання підготувати пропозиції щодо удосконалення Положення про акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України. Громадській раді при Комітеті запропоновано надати кандидатури для громадської парламентської ради, яка б моніторила діяльність парламентських кореспондентів.
Нагадаємо, раніше прес-служба парламенту закликала медіаспільноту розробити жорсткіші правила акредитації журналістів в Верховній Раді.
На фото - Ірина Кармелюк
Фото: Максим Поліщук