Кириленко виступає за визначення національними тільки тих фільмів, які зняті українською мовою
Кириленко виступає за визначення національними тільки тих фільмів, які зняті українською мовою
Про це віце-прем'єр повідомив в ефірі «Українського радіо», передають «Українські новини».
«Ми фіксуємо мовний режим національного фільму - це 100% українську мову, але якщо творча художня задумка вимагає цього, то може бути 80%», - сказав він.
В’ячеслав Кириленко зазначив, що в такому разі до 20% реплік фільму можуть бути не українською мовою, і фільм все одно буде вважатися національним і зможе претендувати на отримання державної підтримки.
За його словами, відповідну норму передбачає законопроект про підтримку національного кіно, який знаходиться на розгляді у Верховній Раді.
Нагадаємо, 8 січня Верховна Рада прийняла в першому читанні за основу законопроект №3081-д «Про державну підтримку кінематографії в Україні». Законопроект підтримали 234 депутати.
Законопроект №3081-д є результатом об’єднання законопроектів№ 3081 від депутата Миколи Княжицького та № 3081-1 від «#КіноКраїни» — спільної ініціативи великих вітчизняних виробників кіно і ТБ StarLightMedia, Inter Media Group, «Медіа Групи Україна», Film.ua Group, Star Media, Pro TV, студії «Квартал 95» та Одеської кіностудії.
Законопроект № 3081-д містить, зокрема, такі норми:
- повернення в 25 % коштів, вкладених компанією-продюсером у зйомки на території України, і 10 % витрат, оплачених із території України і кваліфікованих як оплата праці акторів та інших іноземних працівників, які не є резидентами України і не сплачують податку на доходи фізичних осіб в статусі резидента України;
- прямі державні інвестиції у кіно- та серіальне виробництво. Пропонується такий механізм: держава дає не більше 80 % вартості кошторису кінофільму й не більше 50 % вартості кошторису серіалу. Державна інвестиція надається лише за умови підтвердження продюсером наявності в нього решти коштів: мінімум 20 % для фільму і мінімум 50 % коштів для телевізійного серіалу. І, нарешті, профінансований фільм залишається у власності продюсера, але продюсер має повернути державі вкладені нею кошти;
- 100-відсоткове фінансування державним коштом дебютних, просвітницьких, авторських, дитячих, експериментальних, анімаційних фільмів;
- заходи щодо боротьби з інтернет-піратством – зокрема, процедуру досудового блокування піратського контенту;
- фінансування створення кінотеатрів у маленьких містах, із населенням до 250 тис. глядачів;
- реклама національного кіно на телебаченні може належати до соціальної, тобто розміщуватися безкоштовно.