Костинський заявляє, що прокремлівський кримський канал не дивитимуться в Україні
Костинський заявляє, що прокремлівський кримський канал не дивитимуться в Україні
Про це в коментарі «Крим.Реалії» заявив член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення України Сергій Костинський.
«Це не найпопулярніші супутники в Україні, найпопулярніші - це Amos і Аastra 4A, а щоб дивитися ABS і «Ямал», потрібно бути любителем і спеціально налаштовуватися на додаткові пакети. Тобто, вивели вони сигнал на супутник, але у цього супутника немає такої аудиторії, яка є у тих, де мовлять українські програми. Саме на популярні супутники спрямовані тарілки кримчан, тобто там явно не «Ямал» і не ABS, а ті ж Amos і Аastra 4A», - сказав Сергій Костинський.
Нагадаємо, 1 квітня кримський телеканал кримськотатарською мовою «Міллет», який створений за ініціативою і на гроші Росії, почав мовлення через супутник із окупованого півострова. Як заявив 1 квітня гендиректор телеканалу Сейран Мамбетов, тепер його програми через російський супутник «Ямал 401» транслюватимуться в Росії, Україні, Центральній Азії й Туреччині.
Так званий «уряд Криму» заявляє, що метою телеканалу «Міллет» (у перекладі з кримськотатарської – народ) є протидія «антиросійській пропаганді».
Як повідомлялося раніше, Національна рада з питань телерадіомовлення України перевірить законність трансляції через супутник на територію України програм кримського телеканалу «Міллет», який створила в Криму окупаційна російська влада як альтернативу кримськотатарському каналу ATR.
10 серпня 2015 року Роскомнагляд зареєстрував телеканал «Міллет» і радіостанцію «Ватан седаси» (відлуння батьківщини) як засобів масової інформації. «Міллет» створили на базі департаменту кримськотатарських і національних програм провладного ТРК «Крим» («Перший кримський»), який очолює Сейран Мамбетов.
1 вересня минулого року прокремлівський кримськотатарський телеканал «Міллет» розпочав тестове аналогове і цифрове мовлення у Криму.
У лютому 2016 року Національна рада з питань телебачення і радіомовлення України звернулась до українського РНБО з проханням застосувати персональні санкції до 38 юридичних осіб Російської Федерації. У списку – російські канали, а також телеканали, зареєстровані Роскомнаглядом на території анексованого Криму і Севастополя. До списку увійшла також автономна некомерційна організація «Суспільна кримськотатарська телерадіокомпанія» («Міллет», радіо «Ватан седаси»).