У Раді ініціювали нові обмеження для контенту, створеного громадянами держави-агресора

У Раді ініціювали нові обмеження для контенту, створеного громадянами держави-агресора

28 Березня 2016
2531
28 Березня 2016
17:56

У Раді ініціювали нові обмеження для контенту, створеного громадянами держави-агресора

2531
25 березня група народних депутатів зареєструвала законопроект «Про внесення змін до деяких законів України стосовно обмеження використання медійної продукції держави-агресора».
У Раді ініціювали нові обмеження для контенту, створеного громадянами держави-агресора
У Раді ініціювали нові обмеження для контенту, створеного громадянами держави-агресора

Співавторами законопроекту № 4303 є народні депутати Микола Княжицький, Сергій Висоцький, Олена Масоріна, Андрій Левус, Олег Медуниця, Ігор Лапін (усі – «Народний фронт»), Олександр Опанасенко («Самопоміч»), Ігор Артюшенко, Вадим Денисенко («Блок Петра Порошенка»), Дмитро Ярош (позафракційний).

Ініціатори законопроекту хочуть встановити додаткові обмеження для контенту, створеного за участі громадян держави-агресора, а також запровадити процедуру ліцензування телерадіоорганізацій, які підпадають під юрисдикцію держави-агресора.

Законопроектом пропонується:

- встановити додаткові умови ретрансляції на території України програм телерадіоорганізацій, які підпадають під юрисдикцію держави-агресора, а саме: запровадити процедуру їх ліцензування;

- встановити додаткові умови щодо видачі прокатних посвідчень на фільми, за участі фізичних осіб – резидентів держави-агресора, а саме: надання такими особами заяви про засудження окупації території України державою – агресором;

- заборонити трансляцію телерадіоорганізаціями музичних творів, вперше оприлюднених після 1 січня 2014 року, за участю осіб, включених до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці, та/або принаймні один з авторів (співавторів) або виконавців (співвиконавців) яких є громадянином держави-агресора за умови, що відсутні достовірні дані, що цей автор (співавтор) або виконавець (співвиконавець) публічно висловлювався про засудження окупації території України державою-агресором;

- встановити обмеження щодо здійснення гастрольних заходів гастролерів, пов’язаних з державою-агресором, зокрема заборонити проведення гастрольних заходів гастролерів, пов’язаних з державою-агресором, якщо гастролер до початку відповідного гастрольного заходу не надав організаторам гастрольного заходу письмову заяву про засудження окупації території України, за винятком передбачених законопроектом випадків;

- передбачити, що для проведення гастрольного заходу гастролерів, пов’язаних з державою-агресором, необхідним є отримання свідоцтва про проведення гастрольного заходу;

- встановити особливості участі в театральних постановках осіб, пов’язаних з державою-агресором, зокрема передбачити, що творчий працівник, член художнього, артистичного персоналу театру, який є громадянином держави-агресора, може приймати участь у виставах, театральних постановках, на території України, виключно після підписання ним заяви про засудження окупації території України державою-агресором.

Щоб транслювати фільми, учасниками яких є громадяни держави-агресора, або музичні твори, авторами чи виконавцями яких є громадяни держави-агресора, мовники мають подавати до державних органів докази засудження цими особами окупації території України.

У пояснювальній записці автори законопроекту стверджують, що мають на меті обмежити участь громадян держави-агресора, які активно підтримують окупацію території України та політики Російської Федерації щодо України, в театральних постановках, теле- та кінофільмах, гастрольних заходах, а також обмежити трансляцію музичних творів за участі таких осіб.

На думку народних депутатів, ухвалення законопроекту «сприятиме підвищенню рівня захисту національної безпеки України та сприятиме зменшенню сепаратистських настроїв в суспільстві, зміцненню авторитету держави, промоції в теле- та радіоефірі, на концертних та театральних сценах творів (музичних творів, фільмів, театральних постановок) українських авторів та/або виконавців та зменшення соціальної напруги щодо даного питання».

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
2531
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду