У Дніпропетровську журналісти потраплятимуть на сесію тільки за перепустками
У Дніпропетровську журналісти потраплятимуть на сесію тільки за перепустками
Прес-служба Дніпропетровської міської ради звернулась до ЗМІ з вимогою надати дані про журналістів, операторів та фотокореспондентів, а також інформацію про техніку, яку вони будуть використовувати під час сесії.
«Підтвердженням акредитації є перепустка, яку представники ЗМІ зможуть отримати 27 лютого 2016 року в приміщенні міської ради», – йдеться у повідомленні.
Дніпропетровські журналісти звернулись за роз’ясненням щодо правомірності запровадження пропускного режиму до Інституту масової інформації (ІМІ). В ІМІ нагадали, що органи місцевої влади не мають права забороняти доступ журналістам, а акредитація має передбачати спрощену процедуру допуску, а не його обмеження, і її відсутність не може бути причиною недопуску представників ЗМІ.
«Новосформовані міські ради по всій Україні почали масово обмежувати доступ журналістів на відвідування засідань. Зокрема, такі випадки стали відомі у грудні 2015 року в Маріуполі, Миколаєві, Запоріжжі і Луцьку», – зазначає ІМІ.
Нові правила допуску на сесії міськради викликали обурення деяких користувачів соціальних мереж. «Повідомлення про особливий порядок доступу журналістів на сесію 29 лютого: повний опис техніки, акредитаційні картки, все у кращих совкових традиціях "не пищать". Дуже хочеться запитати у авторів нових правил, читали вони закон "Про місцеве самоврядування", але навіть не знаю кому його спрямувати. Коаліції два дні, а вже такі вибрики», – написав у Facebook активіст і журналіст Денис Давидов.
Нагадаємо, 29 грудня у Дніпропетровську журналісти місцевих ЗМІ не змогли потрапитина «альтернативну сесію» Дніпропетровської міської ради, яка почалась у приміщенні Амур-Нижньодніпровського райвиконкому за ініціативою групи депутатів від «Опозиційного блоку» та «Громадської сили» о 6 годині ранку. Як повідомив кореспондент «Громадського ТБ. Дніпро» Олександр Чиж, місцевих журналістів тримали за зачиненими дверима співробітники приватної охоронної фірми. На сесію не були допущені, зокрема, знімальні групи «Громадського ТБ. Дніпро», 9-го каналу, 51-го каналу, 34-го каналу та інших. Загалом медійники прочекали надворі близько трьох годин. Водночас в залі були присутні знімальна група ТРК «Україна» та прес-служба «Опозиційного блоку».
Cлідчий відділ Амур-Нижньодніпровського відділення поліції у Дніпропетровську за фактом перешкоджання журналістам, які не змогли 29 грудня 2015 року потрапити на виїзну сесію міськради, відкрив кримінальне провадження за ч. 1 ст. 171 Кримінального кодексу.