Порошенко створив Раду з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова

Порошенко створив Раду з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова

23 Лютого 2016
3106
23 Лютого 2016
14:30

Порошенко створив Раду з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова

3106
23 лютого 2016 року Президент України Петро Порошенко підписав указ № 61/2016 «Про Раду з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова», співголовами якої стали заступник голови Адміністрації Президента Андрій Таранов та прес-секретар глави держави Святослав Цеголко.
Порошенко створив Раду з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова
Порошенко створив Раду з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова

Про це йдеться у повідомленні на офіційному сайті глави держави.

Рада створена з метою забезпечення реалізації конституційного права на свободу слова, налагодження ефективного механізму взаємодії державних органів та інститутів громадянського суспільства, зокрема засобів масової інформації, з питань запобігання перешкоджанню законній професійній діяльності журналістів.

Відповідно до затвердженого Положення, Рада є консультативно-дорадчим органом при Президентові України, основними завданнями якої є, зокрема, моніторинг ситуації (стану) забезпечення захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова в Україні та напрацювання узгоджених пропозицій із визначення першочергових заходів щодо забезпечення захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова у відповідності до європейських демократичних стандартів тощо.

Рада має право в установленому порядку:

-запитувати та одержувати від державних органів, органів місцевого самоврядування, громадських об'єднань, підприємств, установ, інших організацій необхідні інформацію, документи і матеріали;

-залучати до розгляду питань, що належать до компетенції Ради, працівників органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій (за погодженням з їх керівниками), а також представників органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, експертів (за їх згодою);

-організовувати проведення конференцій, семінарів, нарад та інших заходів із питань, що належать до компетенції Ради.

Рада утворюється у складі двох співголів, секретаря та інших членів Ради, які беруть участь у її роботі на громадських засадах. Співголовами Ради призначено заступника глави Адміністрації Президента України Андрія Таранова та прес-секретаря глави держави Святослава Цеголка.

До складу Ради увійшли представники громадських об’єднань, які діють у сфері медіа, засобів масової інформації, а також Національної поліції, Генеральної прокуратури, Служби безпеки України, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення та інших державних органів.

Від ГО «Детектор медіа» до Ради увійшла Світлана Остапа.

Перше засідання ради відповідно до Указу має відбутися в місячний термін.

У додатку опубліковано персональний склад Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова:

- Андрій Таранов, заступник глави Адміністрації Президента України, співголова Ради;

- Святослав Цеголко, прес-секретар Президента України, співголова Ради;

- Артем Біденко, заступник міністра інформаційної політики - керівник апарату;

- Олександр Бухтатий, головний консультант відділу аналізу інформаційного простору департаменту інформаційних стратегій Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації Президента України, секретар Ради;

- Олександр Вакуленко, заступник голови Національної поліції України-начальник Головного слідчого управління;

- Олена Ганжа, член громадської організації «Центр ЮЕЙ», редактор інтернет-сайту «Доступ до правди» (за згодою);

- Олександр Єгоров, прокурор першого наглядового відділу за додержанням законів при провадженні досудового розслідування та підтриманням державного обвинувачення управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією Департаменту нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України (за згодою);

- Сергій Коломієць, начальник управління Департаменту захисту національної державності Служби безпеки України;

- Сергій Костинський, член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення (за згодою);

- Тетяна Котюжинська, президент громадської організації «Асоціація медіа-юристів» (за згодою);

- Світлана Остапа, член громадської організації «Детектор медіа» (за згодою);

- Оксана Романюк, виконавчий директор громадської організації «Інститут масової інформації» (за згодою);

-Вікторія Сюмар, голова Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики (за згодою);

- Олександр Тарасов, заступник голови комітету Всеукраїнської професійної спілки «Незалежна медіапрофспілка України» (за згодою);

- Сергій Томіленко, перший секретар Національної спілки журналістів України (за згодою);

- Максим Цуцкірідзе, заступник начальника управління-начальник відділу Головного слідчого управління Національної поліції України;

- Віктор Чижевський, заступник начальника управління наглядової діяльності у кримінальних провадженнях слідчих органів прокуратури Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України (за згодою);

- Артем Шевченко, директор Департаменту комунікації Міністерства внутрішніх справ України;

- Сергій Яковенко, заступник начальника управління нагляду за додержанням законів Національною поліцією Департаменту нагляду у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України (за згодою).

Нагадаємо, перше засідання робочої групи, яка створюється з метою координації заходів з питань запобігання перешкоджанню законній професійній діяльності журналістів та сприяння розслідуванню кримінальних проваджень за напади на журналістів по розслідуваннях нападів на журналістів, відбулося 23 вересня 2015 року в Міністерстві внутрішніх справ України. Про створення такої робочої групи домовилися учасники зустрічі 16 вересня, в день зникнення Георгія Гонгадзе, в Адміністрації.

23 листопада 2015 року робоча група зібралася вдруге і домовилася про створення Ради з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова, основні завдання якої: моніторинг стану забезпечення захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова в Україні; аналіз законодавства з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова і підготовка пропозицій щодо його вдосконалення та приведення у відповідність із європейськими демократичними стандартами, напрацювання узгоджених пропозицій щодо першочергових заходів з цих питань; сприяння налагодженню ефективного механізму взаємодії державних органів та інститутів громадянського суспільства, зокрема засобів масової інформації, з питань захисту професійної діяльності журналістів та свободи слова.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3106
Читайте також
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду