УКМЦ визначив цінності державних комунікацій органів влади в Україні
УКМЦ визначив цінності державних комунікацій органів влади в Україні
Результати напрацювань озвучила HR-фахівець Mondelēz International Оксана Семенюк. Вона розповіла, що перелік цінностей було розроблено, враховуючи досвід успішних урядових комунікацій іноземних країн і найкращих комерційних високоефективних організацій (The High Performance Organization, НРО). До проекту долучилися понад 40 представників прес-служб з Адміністрації Президента, Міністерства оборони, Міністерства закордонних справ й обласних державних адміністрацій. У результаті експерти УКМЦ запропонували інтегровану систему управління талантами, коли всі HR-процеси взаємопов’язані та базуються на визначених цінностях, серед яких, в першу чергу, патріотизм, чесність, відповідальність, інноваційність і професіоналізм.
Також у співпраці з Communication Reform Group було вироблено поведінкові індикатори цих цінностей – системи компетенцій. До загальних компетенцій експерти віднесли клієнтоорієнтовність, орієнтацію на результат, ініціативність, роботу в команді та побудову взаємовідносин, постійне самовдосконалення, управління змінами. До функціональних – навички комунікації, презентації та візуалізації, роботу з інформацією, планування та організацію роботи, навички модерації заходів, вміння працювати з сучасними медіа, аналітичне мислення.
Експерти також окреслили певний набір знань та навичок, без яких неможливо стати членом команди комунікацій державних структур: управлінська рішучість, стратегічне мислення, ефективне управління командою, кризовий менеджмент, ведення перемовин, дія в умовах невизначеності, самоусвідомлення.
Наталія Попович, співзасновниця УКМЦ, під час прес-брифінгу наголосила, що після Революції гідності влада має бути як ніколи прозорою, відповідальною та віддаленою від олігархів. І підкреслила, що саме люди змінюють системи, а тому дуже важливо виокремити найважливіші цінності, які мають лягти в основу роботи представників держорганів і їхньої комунікації з громадянами.
«Ми віримо, що люди змінюють системи. І що будь-яка система є настільки ефективною, наскільки ефективними є люди, які відповідають за її втілення в життя. Через брак необхідних цінностей часто системи можуть стати інструментом тиску або утримування важливої інформації. На нашу думку, будь-яке урядування не заслуговує на довіру, якщо не здатне вибудувати справжнього діалогу зі суспільством», – зазначила у вступному слові пані Попович.
Тепер важливим завданням є робота на законодавчому рівні та співпраця з Національним агентством з питань держслужби. «Наші напрацювання – лише перший крок на шляху до змін. Дуже важливо, аби вони тепер були правильно імплементовані та запроваджені в систему державних комунікацій», – підсумувала Анжеліка Назаренко, HR-фахівець The Communication Reform Group.