
МІП візьметься за зміни до законодавства для «дерегуляції, демонополізації та деолігархізації» інформпростору
МІП візьметься за зміни до законодавства для «дерегуляції, демонополізації та деолігархізації» інформпростору


2 лютого Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики заслухав звіт Міністерства інформаційної політики України за 2015 рік і затверджений план діяльності МІП на 2016 рік, які презентував міністр Юрій Стець. 9 лютого План діяльності Міністерства інформаційної політики України на 2016 рік, головною метою якого є розвиток інформаційного простору України, було оприлюднено у Кабінеті міністрів України. Презентувала документ радник міністра з питань стратегічних комунікацій Аліна Фролова, повідомляє «Укрінформ».
В оприлюдненому на сайті МІП Плані на 2016 рік зазначено, що стратегічними напрямками діяльності будуть такі:
- Розвиток інформаційного простору України: дерегуляція, демонополізація та деолігархізація через захист свободи слова та права на професію журналіста, реформу медіапростору, наближення до європейських цінностей та принципів, гармонізацію з законодавством Європейського Союзу.
- Створення системи державних стратегічних комунікацій. Реформа урядових комунікацій. Комунікаційна підтримка проведення реформ урядом.
- Інформаційна реінтеграція країни: анексованого Криму, тимчасово окупованих територій Луганської і Донецької областей, внутрішньо переміщених осіб.
- Популяризація України та її цінностей у світі.
На виконання першого напрямку діяльності МІП протягом січня-лютого повинна бути створена робоча група з напрацювання змін до законодавства у сфері свободи слова. У березні-квітні повинен бути опрацьований висновок робочої групи щодо комплексного аналізу медіа законодавства України та ЄС. До травня за висновками робочої групи необхідно виробити рекомендації щодо змін до законодавства України. У квітні-травні повинно відбутись обговорення запропонованих законодавчих ініціатив (в тому числі – громадське в регіонах) та розробка відповідних проектів нормативно-правових актів.
Після урахування пропозицій громадськості законопроекти у вересні повинні бути внесені на розгляд уряду, а у листопаді – на розгляд Верховної Ради.
Міністерство також запланувало залучення громадськості та експертного середовища до участі у обговоренні та пришвидшення імплементації реформ в медіасфері в рамках діяльності Експертної ради при МІП.
Як повідомляє офіційний сайт МІП, члени Комітету свободи слова підтримали пункти, які стосуються спільної роботи міністерства і профільного Комітету в частині законодавчої діяльності.
«Всі ініціативи, які розроблялися Комітетом спільно з міністерством, що стосувалися виконання Коаліційної угоди депутатських фракцій "Європейська Україна" та Плану заходів з виконання Програми діяльності Кабінету міністрів України та Стратегії сталого розвитку “Україна-2020” у 2015 році, знайшли підтримку в залі парламенту, стали законами. Це говорить про якість співпраці між міністерством та комітетом», - цитує міністерство голову Комітету Вікторію Сюмар.
В свою чергу Юрій Стець зазначив: «Ключовим завданням на 2016 рік я та очолюване мною міністерство бачимо у закінченні реформи системи іномовлення України та реалізації реформи урядових комунікацій».
Нагадаємо, міністр інформаційної політики Юрій Стець заявив на екстреному засіданні Кабміну 4 січня, що відкликає подану ним у грудні 2015 року заяву про відставку. У січні 2016 року Юрій Стець повідомив, що його міністерство подасть уряду програму дій на 2016 рік, згідно з якою має завершитися реформа іномовлення України та відбутися реформа державних комунікацій.
