Заступниця Стеця вважає, що журналістів для санкційного списку повинні запропонувати «Стоп-фейк», «Детектор медіа», а не МІП
Заступниця Стеця вважає, що журналістів для санкційного списку повинні запропонувати «Стоп-фейк», «Детектор медіа», а не МІП
Заступниця міністра інформаційної політики Тетяна Попова заявила, що міністерство не включало жодного журналіста у санкційний список, який викликав резонанс у суспільстві, і не має наміру робити це зараз. Про це сказала під час засідання «круглого столу» в «Укрінформі», повідомляється на сайті агентства.
«Я дуже сподіваюся, що ми залучимо "Стоп-фейк", "Детектор медіа" та інші громадські об`єднання, і на основі їхніх напрацювань буде зроблено цей список. Але це не буде список, запропонований міністерством, це має бути список, запропонований тими, хто професійно працював з фейками російської пропаганди», - сказала заступниця міністра Юрія Стеця.
Вона запевнила присутніх у тому, що міністерство інформаційної політики при формуванні першого санкційного списку відмовилося брати участь в цьому. «Той список, який викликав такий резонанс, був складений не нами і затверджений не нами», - наголосила чиновниця.
Тетяна Попова висловила свою особисту позицію стосовно санційних списків журналістів, які існують у таких країнах, як Єгипет, Сирія, Іран. «Ми точно не тримаємо курс на Середній Схід. Ми хочемо у Європу. Позиція ОБСЄ з цього приводу є дуже принциповою, бо журналістів, робота яких просто не подобається владі, там бути не може», - зазначила чиновниця.
Нагадаємо, 16 вересня Президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України (РНБО) від 2 вересня щодо застосування санкцій проти фізичних та юридичних осіб, відповідальних за здійснення злочинної діяльності проти України.
До санкційного списку потрапили 44 журналісти та блогери (а також публіцисти, редактори та ведучі). На рівні з російськими журналістами-пропагандистами, а також співробітниками просепаратистських ЗМІ в списку фігурували троє журналістів британської корпорації BBC, троє іспанських журналістів та публіцист німецького видання Die Zeit.
Також до санаційного списку потрапили чотири телеканали - ВАТ «Первый канал», ВАТ «Телекомпания НТВ», «РТР-планета» і «Россия-24», а також виробники антивірусів «Лаборатория Касперского» (та його дочірня українська компанія) і «Доктор Веб».
Після критичної реакції українських і міжнародних журналістських організацій 17 вересня Президент України Петро Порошенко доручив РНБО вилучити прізвища журналістів ВВС зі списку осіб, щодо яких Україною застосовано санкції.
Того ж дня РНБО виконала доручення Президента і скасувала санкції щодо шести європейських журналістів: трьох журналістів BBC, двох іспанських журналістів та одного німецького. Санкції щодо решти 38 медійників залишилися в силі.
18 вересня Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення РНБО.
Тим часом при Міністерстві інформаційної політики створено робочу групу з напрацювання пропозицій щодо застосування санкцій стосовно представників ЗМІ.
«Детектор медіа»