
Газета «День» випустила чотири нові книги, дві з яких присвячено подіям на Донбасі
Газета «День» випустила чотири нові книги, дві з яких присвячено подіям на Донбасі


Редакція щоденної всеукраїнської газети «День» підготувала чотири нові книги: історичну «Повернення в Царгород» та трилогію «Котел», або Справа без терміну давності», «Я - свідок!» та «Катастрофа і Тріумф. Історії українських героїв». Про це видання повідомило у прес-релізі.
Проект «Бібліотека «Дня» традиційно поповнився історичною книгою «Повернення в Царгород», яку присвячено вшануванню 1000-ліття правління Ярослава Мудрого. У редакції зазначили, що книга має на меті суттєво зміцнити українську суб'єктність, бо війна іде не лише за території, а насамперед, за наше місце в історії.
Видання підготували провідні автори «Дня» - історики, філософи, літературознавці, зокрема Ігор Сюндюков, Володимир Ричка, Дмитро Степовик, Петро Кралюк, Володимир Панченко та ін.
«Нова книга «Дня» - блискучий інструмент для такого необхідного нам сьогодні перегляду базових елементів культури та ідентичності, це запрошення до дискусії про цивілізаційну місію України, про наш шлях між Заходом і Сходом. Ця тема - ключ, що розкриває чимало заіржавілих брам історії», - вважає професор Римського університету «Ла Сап'єнца», письменниця Оксана Пахльовська.
Вперше творча команда газети підготувала публіцистичну трилогію, якою також започаткувала нову серію «Новітня історія для «чайників». Події, описані у них, випливають одна з одної і дають широке розуміння про причини, приводи і наслідки того, що нині переживає наша країна - зокрема війни на Донбасі.
Трилогію відкриває книга редактора відділу політики газети «День» Івана Капсамуна під назвою «Котел», або Справа без терміну давності».
«Це - своєрідний документальний доказ того, що ми (газета «День») не мовчали і не будемо мовчати. «Справа Гонгадзе-Подольського» - це ключ до олігархічно-кланової «системи Кучми», трагічним символом якої стали резонансні вбивства і яку поки не можуть зламати ні майдани, ні війна. Зламати її здатне тільки освічене суспільство», - зазначили в редакції.
У другій книзі - «Я - свідок!» Валенти6на Торби зафіксовано стрімке і масштабне розгортання драматичних подій на сході країни у формі авторського щоденника з окупованого Луганська.
«Донбас ніколи не був буремним, він був інертним. Його намагалися розкачати, але він не піддавався розкачуванню, хоча смиренно ковтав пропаганду, якою щедро годувала його Росія. З боку Києва ця війна була програна», - розповідає автор - луганчанин Валентин Торба.
Третю збірку «Катастрофа і Тріумф. Історії українських героїв» упорядкувала редактор відділу «Суспільство» газети Марія Семенченко. name="_GoBack">Це збірка історій про героїзм українських військових.
«Жертовність - це часто відтермінована плата за помилки політиків, що й призвело до Катастрофи - війни й окупації території... Але ми хочемо нагадати і закарбувати у пам'яті подвиги, неймовірні щоденні вчинки людей - і на Майдані, і на сході... Ця книжка про те, які надзвичайні сили має український народ, якою мірою він був «спроектований» як народ свободи», - пояснює головний редактор газети «День» Лариса Івшина.
Представлення нових книжок відбудеться 11 вересня у рамках цьогорічного Форуму видавців у Львові за участю авторів книг та головного редактора «Дня». Презентація відбудеться у Дзеркальній залі Палацу Потоцьких (вул. М. Коперника, 15) о 12.30. Газета Стенд газети на Форумі - № 305.
Нагадаємо, минулого року премію «За громадянську позицію в галузі публіцистики» імені Джеймса Мейса, яку щороку вручає газета «День» у дні відзначення роковин Голодомору, отримав Валентин Торба.
«Детектор медіа»
Фото - газета «День»
