
Російське видання помилково опублікувало реальні дані про втрати Росії на Донбасі - Forbes
Російське видання помилково опублікувало реальні дані про втрати Росії на Донбасі - Forbes


Російське видання «Деловая жизнь» випадково опублікувало цифри щодо компенсацій сім'ям військовослужбовців РФ, які загинули або були поранені під час бойових дій в Україні. Про це повідомляє «Укрінформ» з посиланням на публікацію видання Forbes.
Оглядач Forbes Пол Родерик Грегорі пише, що йому вдалося скопіювати матеріали російського видання, які були потім швидко видалені.
Автор матеріалу публікує частини документа «Зростання виплат військовим в 2015 році», де під заголовком «Компенсація військовослужбовцям за участь у бойових діях в Україні в 2014-2015 роках» вказано: «Усього станом на 1 лютого 2015 року виплачена грошова компенсація більше ніж 2 тис. сімей загиблих та 3,2 тис. військовослужбовців, які отримали важкі поранення і визнані інвалідами».
У викладених матеріалах також зазначено, що за рішенням російського уряду, компенсація сім'ям загиблих військових, які брали участь у бойових діях в Україні, становить 3 млн. рублів, а тим, хто отримав інвалідність під час бойових дій - 1,5 млн рублів. Виплата контрактникам «бойових» за кожен день перебування в зоні військового конфлікту становить 1,8 тис. руб.
«Стає очевидною брехня Кремля про відсутність російської армії на території України. І, незважаючи на всі ці докази, лише чверть росіян все ж вірить у те, що Росія ввела війська в Україну. Це при тому, що дві тисячі російських солдатів лежать у могилах, а ще три тисячі інвалідів живуть поруч з тими, хто не вірить, що вони були на Донбасі», - цитує «Укрінформ» журналіста.
Нагадаємо, указом президента Росії дані про військові втрати у мирний час були засекречені.
Водночас Amnesty International та Комітет захисту журналістів (КЗЖ) заявили, що підписаний президентом Росії Володимиром Путіним указ, який робить інформацію про загиблих російських військових «в мирний час» державною таємницею, є черговим наступом на свободу вираження в країні.
«Детектор медіа»
