Власник кримськотатарського каналу ATR заявив, що російська влада погрожує позбавити його бізнесу
Власник кримськотатарського каналу ATR заявив, що російська влада погрожує позбавити його бізнесу
Власник кримськотатарського медіахолдингу ATR і однойменного телеканалу Ленур Іслямов заявив, що йому погрожують позбавленням бізнесу в Росії через те, що він ініціював мовлення каналу з Києва. Про це він розповів в інтерв'ю «Крым.Реалии».
«Все під тиском. У «Джаст-банку» (російський банк, засновником якого є Ленур Іслямов - ред.) купа обмежень, приписів. Я не знаю, що буде з цим бізнесом, навіть говорити про це сумно. Зрозумійте, якби я не повернув кримським татарам телеканал, я б зрадив сам себе. Зараз я пішов ва-банк: або повинен був вибрати бізнес або соціальну, політичну позицію», - зізнався пан Іслямов.
Нагадаємо, 18 червня кримськотатарські телеканали ATR і Lale, які не отримали після анексії Криму Росією реєстрації згідно з російським законодавством і не мають змоги мовити легально в Криму, відновили супутникове мовлення з Києва через супутник на підставі чинних ліцензій Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.
За словами власника кримськотатарського медіахолдингу, перебуваючи в Росії, він би міг зберегтися як бізнесмен навіть в умовах нинішньої кризи.
«Але щоб я говорив сам собі після того, як створив телеканал ATR, а потім його кинув? Кинув, бо злякався як бізнесмен наслідків. Мені ж конкретно сказали: будеш мовити з Києва, тобі кінець як бізнесмену. Якщо ти залишишся в такому форматі, то нічого з тобою не буде. Якщо ти повісиш російський прапор в ефірі телеканалу, станеш проросійським, ми тебе осиплемо благами», - розповів пан Іслямов.
Він уточнив, що погрози надходять, «починаючи від людей з адміністрації Криму, закінчуючи владою в Москві. До мене присилали людей, які були вхожі в різні кола, розповідали про те, що вони могли б зробити для мене».
Ленур Іслямов зазначив, що має як український паспорт, так і паспорт громадянина Росії, але готовий до того, щоб незабаром розлучитися з одним із них. «В Україні є проблема з подвійним громадянством. У Росії цієї проблеми поки не було. Але, як я зрозумів, кримчанам до 1 січня 2016 року дозволено мати подвійне громадянство без повідомлення про друге громадянство відповідним органам... Зараз моє основне завдання - зберегти ATR. Я його виконав. Далі будемо займатися тим, як зберегти бізнес», - каже він.
Нагадаємо, окупаційна влада Криму включила телеканал ATR до списку медіа, яким не дозволено працювати на масових заходах на півострові.
«Детектор медіа»