15 серпня - відкриття «Школи образу та доказу» Київської бієнале-2015

15 серпня - відкриття «Школи образу та доказу» Київської бієнале-2015

11 Серпня 2015
0
3502
11 Серпня 2015
12:28

15 серпня - відкриття «Школи образу та доказу» Київської бієнале-2015

0
3502
15 серпня - відкриття «Школи образу та доказу» Київської бієнале-2015
15 серпня - відкриття «Школи образу та доказу» Київської бієнале-2015

В суботу, 15 серпня, о 18.00 в Центрі візуальної культури (Київ, вул. Глибочицька, 44) відбудеться відкриття «Школи образу та доказу» - одного з освітніх проектів Київської бієнале-2015 «Київська школа». У рамках відкриття відбудеться зустріч із режисеркою Хіто Штеєрл (Німеччина), а також міні-ретроспектива її фільмів.

 

Хіто Штеєрл - режисерка та художниця, авторка культових текстів та радикальних відео-есеїв. У своїх роботах вона досліджує глобальну циркуляцію образів та політичний потенціал нових медіа. 2015 року Хіто Штеєрл представляє Німеччину на 56-й Венеційській бієнале. Її персональні виставки проходили в Institute of Contemporary Arts (Лондон), Van Abbemuseum (Ейндховен), e-flux (Нью-Йорк), Chisenhale Gallery (Лондон) тощо. Хіто Штеєрл - професорка мистецтва нових медій у берлінському Університеті мистецтв.

 

У рамках міні-ретроспективи Хіто Штеєрл будуть показані фільми:

-«Листопад»/ November (2004, 25'). Режисерка розслідує смерть своєї близької подруги - ліворадикальної активістки Андреа Вольф, яка приєдналася до збройної боротьби курдів проти турецької армії.

- «Прекрасна Андреа» / Lovely Andrea (2007, 30'). Авторка фільму вирушає до Токіо, щоб віднайти власне фото, зроблене для в часи її молодості для японського порнографічного журналу.

-«Абстракція» / Abstract (2012, 7‘). У цьому фільмі Хіто Штеєрл повертається до теми загибелі її подруги Андреа Вольф, звинувачуючи західні корпорації у підтримці державного тероризму.

-«Журнал №1» / Journal #1 (2007, 20'). Під час війни у Боснії було втрачено першу в історії цієї країни кінохроніку. Режисерка розшукує свідчення про цю історію, паралельно аналізуючи історію балканських воєн.

-«У вільному падінні» / In Free Fall (2012, 33'). Фільм розглядає медійні образи авіакатастрофи як метафору спекулятивного капіталізму.

 

Робоча мова дискусії - англійська. Фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

 

Тексти Хіто Штеєрл можна знайти за посиланнями:

http://ukraine.politicalcritique.org/2015/01/prosto-nam-mezhy-ochi/

http://os.colta.ru/art/projects/111/details/15533/

http://www.e-flux.com/journal/proxy-politics/

http://www.e-flux.com/journal/in-free-fall-a-thought-experiment-on-vertical-perspective/

http://www.e-flux.com/journal/beginnings/

 

«Школа образу і доказу» на Київській бієнале 2015 - це освітній проект для документалістів, дослідників медіа і медіаактивістів, а також платформа для експериментів у сфері документального відео. У «Школі образу і доказу» пройдуть майстер-класи, семінари та лекції Сергія Лозниці (Україна - Німеччина), Наталки Гуменюк (Україна), Cвітлани Матвієнко (Канада), Руті Села (Ізраїль), Джеймса Т. Хонґа (США), Лесі Кульчинської (Україна), Хаїма Сокола (Росія), Ніка Даєр-Візефорда (Канада), Ніла Белуфа (Алжир), Станіслава Мензелевського (Україна), Ангеліни Карякіної (Україна), Артура Жмієвського (Польща), Ольги Папаш (Україна), Томаша Рафи (Словаччина), Катерини Сергацкової (Україна), Венделін ван Ольденборґ (Голландія) та інших.

 

Проект реалізується за підтримки Швейцарської Конфедерації.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
3502
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду