ЗМІ подали новину зі звинуваченням депутата Гацька у рейдерстві без його точки зору
ЗМІ подали новину зі звинуваченням депутата Гацька у рейдерстві без його точки зору
31 липня інформагентством «РБК-Україна» була поширена новина «Депутата Київради звинуватили у спробі захоплення одного зі столичних Жеків».
У ній акцентується на тому, що «столичний депутат Василь Гацько разом з групою людей увірвався в кабінет директора підприємства з вимогою негайної передачі технічної документації на кілька будинків». У поданому в новині коментарі директор Максим Ковальський назвав це «типовою спробою рейдерського захоплення». Точки зору пана Гацька у публікації «РБК-Україна» подано не було.
Сам депутат про свої дії стосовно приватного ЖЕКу опівночі 1 серпня розповів у блозі на сторінках «Української правди». Зокрема, як стверджує голова партії «Демократичний альянс» пан Гацько, «приватний ЖЕК забудовника, який захопив три будинки з понад 1500 родинами, приховує технічну документацію на житлові будівлі».
Новину «РБК-Україна» в зазначеному викладі поширили інші інформагенції й видання, зокрема, УНІАН та Zaxid.Net. На УНІАН цю публікацію вже вилучили. На Zaxid.Net наступного дня після публікації, 1 серпня, вже подано точку зору Василя Гацька у наступній новині.
Відбулося це після того, як журналістка, членкиня правління Демальянсу Наталія Соколенко на своїй сторінці у Facebook звинуватила ЗМІ, що повідомили про дії Василя Гацька, в однобокості та назвала такі новини «джинсою».
Головний редактор «РБК Україна» Антон Подлуцький у письмовому коментарі «Детектор медіа» зазначив: «Ми відкриті для коментаря Гацька. Новина відрізняється від класичної замітки оперативністю та можливістю постійного розвитку теми. Коментарі колег не коментую».
Шеф-редактор Zaxid.Net Олег Онисько у коментарі ТК визнав, що в новині мали бути представлені обидві точки зору - особливо, з огляду на те, що в публікації «РБК-Україна» лунали звинувачення на адресу пана Гацька. Також пан Онисько нагадав про жорсткі графіки роботи інтернет-ЗМІ, орієнтованих на широку аудиторію, та акцентував, що подібні помилки випускового редактора - не привід звинувачувати медіа у джинсі.
«Наш черговий редактор помилився. Але помилка журналіста не дає підстав відразу ж звинувачувати в замовності чи в джинсі й в таких речах, коли ставиться під сумнів репутаційна порядність компанії. Для цього треба мати вагомі підстави», - сказав Олег Онисько.
Нагадаємо, ЗМІ, журналісти яких не мають можливості опублікувати оперативний коментар усіх сторін, про які йдеться в новині, можуть зазначити у публікації, що звернуться по нього. Новини, в яких ідеться, наприклад, про звинувачення, вимагають збалансованого викладу.
«Детектор медіа»