
Вийшли друком три книги Володимира Миславського з історії українського кіно
Вийшли друком три книги Володимира Миславського з історії українського кіно


Цьогоріч вийшли друком три книги кінознавця, кандидата мистецтвознавства, члена Національної спілки кінематографістів України (НСКУ) Володимира Миславського «Олександр Довженко: маловідомі сторінки», «Одеса... Німе кіно. 1897-1930» та «Формування кінофікації та кінопрокату в Україні. 1922-1930». Про це повідомляється на сайті НСКУ.
Основну частину текстів збірника до 120-річчя Олександра Довженка склали невідомі широкому загалу публікації про кінотворчість режисера 1920-х років, зокрема статті та рецензії на його німі фільми. Книгу «Олександр Довженко: маловідомі сторінки» випустило харківське видавництво «Дім Реклами».
Фільмо-біографічний довідник «Одеса... Німе кіно. 1897-1930» в НСКУназивають «енциклопедією одеського німого кіно, компендіумом з історії перших кроків українського кінематографа».
Видання містить детальну інформацію щодо ігрових фільмів та сюжетів кінохроніки, біографій та адрес діячів кіно, перелік основних дат і фактів розвитку німого кіно, дані про кінотеатри і кінопрокатні організації, книги та періодичні кіновидання Одеси того часу.
Ця книга вийшла друком у харківському видавництві «Торсінг плюс».
Монографія Володимира Миславського «Формирование кинофикации и кинопроката в Украине. 1922-1930» була опублікована в Німеччині (Saarbrücken: LAP LAMBERT Academic Publishing).
«У ній досліджено процес становлення кіногалузі в Україні в умовах нової економічної політики, коли радянська влада була нездатна цілком підтримувати кіно, і вивчено діяльність Українського фото-кіно-управління, утвореного по завершенні громадянської війни, яке майже без допомоги держави налагоджувало кінороботу в Україні 1920-х років», - зазначається на сайті НСКУ.
Нагадаємо, у квітні нова команда Національного центру Олександра Довженка представила концепцію його розвитку. Нині це державна інституція, що є одночасно кіноархівом і лабораторією зі створення фільмокопій. За п'ять років керівництво центру планує перетворити його на «динамічну архівну установо, що займатиметься збереженням, вивченням і розповсюдженням аудіовізуального продукту за аналогом з провідними європейськими кіноархівами».
«Детектор медіа»
