У PinchukArtCentre пройде серія дискусій та показів українського кіно 1980-1990-х років

У PinchukArtCentre пройде серія дискусій та показів українського кіно 1980-1990-х років

21 Липня 2015
0
1853
21 Липня 2015
14:23

У PinchukArtCentre пройде серія дискусій та показів українського кіно 1980-1990-х років

0
1853
У PinchukArtCentre пройде серія дискусій та показів українського кіно 1980-1990-х років
У PinchukArtCentre пройде серія дискусій та показів українського кіно 1980-1990-х років

22 липня у Києві розпочнеться програма кінопоказів спільного проекту Національного центру Олександра Довженка та PinchukArtCentre «Перехідний синдром: Українське кіно 1990-х». Про це повідомляється на сайті Центру Довженка.

 

Кінопокази відбудуться в рамках групової виставки «На межі. Українське мистецтво 1985-2004», яка проходить в арт-центрі. Кінопокази відбуватимуться щосереди до 30 вересня.

 

«На межі опинилися домінантні ідеології, політична кон'юнктура, етичні позиції та естетичні преференції, а зрештою - ідентичності. Ці фільми захоплені розвінчанням соціальних табу, висміюванням радянського досвіду, реставрацією націоналістичної ідеї та виробництвом нових ідолів маскульту... Суспільство споживання створює поле нової символічності, яке живить не тільки офіційний дискурс, але й конструює особистий досвід. Образи вождів заміняються м'язистими торсами двійників Шварценеґера і Сталлоне, державна символіка СРСР ставиться в один ряд із пляшкою Pepsi та кросівками Adidas. Прихід покоління «Пі» знайшов своє відображення в кінематографі 1980-90-х років, який, з одного боку, документує цей період ерозії радянського канону, а з іншого створює новий пантеон незалежної України», - анасують організатори програми.

 

На їх думку, тодішні соціальні зміни можна зіставити з витісненням символів комуністичного та пост-комуністичного минулого новими еквівалентами після Майдану.

 

22 липня о 19.30 у PinchukArtCentre (вул. Велика Васильківська/Басейна 1/3-2)відбудеться перша лекція програми на тему «Козацький синдром і нова національна утопія». Її прочитає Станіслав Мензелевський - культуролог, перекладач, голова науково-програмного відділу Національного Центру Олександра Довженка, редактор незалежного видавництва «Медуза».

 

Після лекції відбудеться демонстрація фільму «Вперед, за скарбами гетьмана!» (реж. Вадим Кастеллі, 1993 р., 89 хв.). Організатори називають стрічку «однієї із небагатьох справді смішних українських кінокомедій, яка легко та невимушено працює з гострими питаннями, що їх поставило конструювання нової української ідентичності після 1991 року».

 

У стрічці розповідається про нащадка гетьмана Полуботка - Івана, який у перші скрутні роки незалежної України вимушений торгувати медом. Після того, як він дізнався про своє козацьке коріння, він має  їхати в Англію по золото свого знаменитого прадіда. «За легендою скарби ці будуть повернені лише тоді, як Україна стане незалежною. Та на них також полюють і КДБ, і вітчизняна мафія, і КПРС, і ЦРУ. Одну із головних пісень фільму «Гей, Іване» написали легендарні Брати Гадюкіни», - йдеться в анонсі стрічки.

 

Участь для всіх охочих безкоштовна за умови реєстрації по телефону +380 44 590 08 58. Учасники заходу зможуть пройти в арт-центр без черги.

 

В наступні серії в рамках програми «Перехідний синдром: Українське кіно 1990-х» покажуть фільми «Розпад» Михайла Бєлікова, «Голод-33» Олеся Янчука, «Сьомий маршрут» Михайла Іллєнка, «Перший поверх» Ігоря Мінаєва, «Лебедине озеро. Зона» Юрія Ільєнка, «Астенічний синдром» Кіри Муратової, «Вальдшнепи» Олександра Муратова, «У тій царині небес...» Ігоря Черницького.

 

Детальніше з програмою серії лекцій та кінопоказів можна ознайомитися тут.

 

Нагадаємо, до 50-річчя фільму «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова, згідно розпорядження Кабінету міністрів, фільм реставрують та покажуть в Києві та областях.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
1853
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду