На Каннському кінофестивалі добігає кінця церемонія нагородження переможців 68-го кінофоруму. Про це повідомляється
на сайті кінофестивалю.
Гран-прі здобув угорський режисер Ласло Немеш з дебютним фільмом «Син Саула». Це також «Найкращий фільм» за версією журі Федерації міжнародної кінопреси
«Золота пальмова гілка» Каннського кінофестивалю – у фільму «Діпан» Жака Одійара.
Решту нагород розподілено так:
Приз жюрі - фільм грецького режисера Йоргоса Лантімоса «Лобстер»
Найкращий кінорежисер – Ху Сяосен (фільм «Убивця»)
«Найкраща жіноча роль» ̶ Руні Мара за роботу у фільмі «Керол» і Еммануель Берко («Мій король»), чия робота «З високо піднятою головою» була фільмом відкриття 68-й Каннського кінофестивалю
Володар Гран-прі Ласло Немеш
«Найкращий актор» - Венсан Ліндон за роль у фільмі «Закони ринку» Стефана Брізе
«Приз за найкращий сценарій» - «Хронік» Мішеля Франко
«Золота камера» за найкращий дебют на кінофестивалі - «Земля і тінь» колумбійського кінорежисера Сезара Асеведо з конкурсу «Тиждень критики»
«Найкращий короткометражний фільм» - «Хвилі-98» Елі Дажера
Ху Сяосен отримує приз за найкращу режисуру
Почесна «Золота пальмова гілка» - французький кінорежисер Аньєс Варда («Клео від 5 до 7», «Щастя»)
Переможець конкурсу «Особливий погляд» - фільм «Барани» ісландського кінорежисера Грімура Хаконарсона
Нагадаємо, в осноих програмах цьогоріч Україна представлена не була. Загалом на кінофорумі презентували понад 16 українських стрічок та кінопроектів.
Український національний павільйон вів роботу на кіноринку 68-го Каннського МКФ з 13 по 22 травня.
Сучасне українське кіно буде представлене готовими проектами та роботами, що перебувають на різних стадіях виробництва.
Також у Каннах були репрезентовані кінофестиваль «Молодість» та Одеський міжнародний кінофестиваль. Зокрема 16 травня відбувся ринковий допрем'єрний показ нового ігрового фільму Анатолія Матешка «Полон». Сюжет картини розгортається під час бойових дій на сході України.
Інші 15стрічок, 9 з яких - виробництва України, були представлені на Short Film Corner - платформі для молодих кінематографістів, що презентують свої короткометражні роботи.
«Детектор медіа»
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена