
Лівійська влада повідомила, що бойовики-ісламісти стратили двох журналістів з Тунісу
Лівійська влада повідомила, що бойовики-ісламісти стратили двох журналістів з Тунісу


30 квітня надішли повідомлення, що бойовики стратили викрадених минулого року в Лівії двох журналістів з Тунісу. Про це повідомляє з посиланням на представників лівійської влади низка ЗМІ, у тому числі - російський «Журдом».
Уряд Тунісу негайно направить делегацію до Лівії, щоб обговорити це питання, повідомляє агентство Reuters з посиланням на представників лівійської влади. Проте, передає агентство, уряд відмовився підтвердити факт смерті журналістів, викрадених вісім місяців тому.
Про належність бойовиків до будь-якого угрупування не повідомляється.
Раніше вже повідомлялося про страту викрадених 8 вересня 2014 року туніських журналістів Софьєна Шурабі (Sofiene Chourabi) і Надіра Ктарі (Nadhir Ktari) лівійським джихадистським угрупованням, що представляє собою місцеве відділення «Ісламської держави в Іраку і Леванті» (ISIS). Перевірити достовірність твердження не вдалося.
З моменту повалення і вбивства в 2011 році під час збройного конфлікту лідера країни Муаммара Каддафі Лівія переживає період кризи. В результаті розбіжностей в країні виникло двовладдя: з одного боку - обраний на загальних виборах парламент, що засідає в місті Тобрук, на чолі з прем'єром Абдаллою ат-Тані, з іншого - проісламістський Загальний Нацконгрес, що засідає в Триполі, з обраним ним прем'єр-міністром Омаром аль-Хасі. При цьому ряд районів Лівії взагалі не контролюється центральною владою.
Нагадаємо, у січні цього року японський журналіст Кендзі Гото був страчений бойовиками «Ісламської держави» в Сирії.
Страта американського журналіста Джеймса Фоулі (James Foley) у Сирії у серпні минулого року стала першою у серії гучних екзекуцій західних заручників терористами ISIS. Після загибелі Джеймса Фоулі ISIS розмістила відеозапис страти його співвітчизника журналіста Стівена Сотлоффа (Steven Sotloff). У грудні у Ємені було вбито американського журналіста Люка Сомерса (Luke Somers), який понад рік перебував в ісламістському полоні.
«Детектор медіа»
