
Держкомтелерадіо закликає ЗМІ використовувати Червоний мак як символ пам’яті жертв війни
Держкомтелерадіо закликає ЗМІ використовувати Червоний мак як символ пам’яті жертв війни


Перший заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення Богдан Червак закликав ЗМІ 8 і 9-го травня використовувати Червоний мак як символ пам'яті жертв війни, а також методичні матеріали Українського інституту національної пам'яті. Про це повідомляє прес-служба Комітету.
Нагадаємо, Державний комітет телебачення і радіомовлення рекомендує ЗМІ у публікаціях щодо 70-х роковин перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни використовувати методичні матеріали Українського інституту національної пам'яті, з якими можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо.
Цього року з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом пропонується гасло: «Пам'ятаємо. Перемагаємо».
«Червоний мак як символ пам'яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку, воно уособлює квітку маку, з другого - кривавий слід від кулі», - йдеться у зверненні пана Червака.
Заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення також нагадав, що в Україні забороняється використання під час публічних заходів червоної п'ятипроменевої зірки у поєднанні із серпом та молотом та/або георгіївською стрічкою.
«Закликаю представників вітчизняних ЗМІ 8 і 9-го травня використовувати у своїй роботі методичні матеріали Українського інституту національної пам'яті, зокрема Червоний мак як символ пам'яті жертв війни. Україна, яка зі зброєю в руках відстоює свій суверенітет і соборність на Донбасі, започатковує нову традицію вшанування пам'яті людей, які у роки війни полягли у боротьбі з нацизмом», - зазначив Богдан Червак.
Він також підкреслив, що саме зараз українці гостро відчуваємо необхідність власне українського погляду на події Другої світової війни, «позбавленого стереотипів комуністичної, радянської та російсько-імперської пропаганди».
«Роль ЗМІ у цьому процесі - дуже велика. Адже йдеться про формування історичної пам'яті народу на засадах української державності, плекання його національної свідомості», - зазначив пан Червак.
Нагадаємо, 24 березня Президент України Петро Порошенко підписав указ № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни». Згідно з документом, щороку 8 травня в Україні буде відзначатися День пам'яті та примирення. 9 травня залишатиметься Днем Перемоги (цього року відзначатиметься 70-та річниця перемоги над нацизмом у Європі). Водночас 2 вересня 2015 року відзначатиметься 70-та річниця завершення Другої світової війни.
Міністерству інформаційної політики в указі доручено забезпечити розроблення та впровадження тематичних інформаційних програм для державних засобів масової інформації, присвячених 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, ролі українського народу у Другій світовій війні, розповсюдження відповідної соціальної реклами. Державному комітету телебачення і радіомовлення доручено забезпечити широке висвітлення заходів із підготовки і відзначення пам'ятних дат історичних подій Другої світової війни.
30 квітня стало відомо, що за ініціативи уряду український кінорежисер Олесь Санін («Поводир») у взаємодії з Інститутом національної пам'яті зняв серію відеороликів, які демонструють роль України у перемозі над нацизмом у Європі під час Другої світової війни.
«Детектор медіа»
