Держкомтелерадіо закликає  ЗМІ використовувати Червоний мак як символ пам’яті жертв війни

Держкомтелерадіо закликає ЗМІ використовувати Червоний мак як символ пам’яті жертв війни

30 Квітня 2015
3404
30 Квітня 2015
17:34

Держкомтелерадіо закликає ЗМІ використовувати Червоний мак як символ пам’яті жертв війни

3404
Держкомтелерадіо закликає  ЗМІ використовувати Червоний мак як символ пам’яті жертв війни
Держкомтелерадіо закликає  ЗМІ використовувати Червоний мак як символ пам’яті жертв війни

Перший заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення Богдан Червак закликав ЗМІ 8 і 9-го травня використовувати  Червоний мак як символ пам'яті жертв війни, а також методичні матеріали Українського інституту національної пам'яті. Про це повідомляє прес-служба Комітету.

 

Нагадаємо, Державний комітет телебачення і радіомовлення рекомендує ЗМІ у публікаціях щодо 70-х роковин перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни використовувати методичні матеріали Українського інституту національної пам'яті, з якими можна ознайомитись на сайті Держкомтелерадіо.

 

Цього року з нагоди 70-ї річниці Перемоги над нацизмом пропонується гасло: «Пам'ятаємо. Перемагаємо».

 

«Червоний мак як символ пам'яті жертв війни вперше використано в Україні на заходах, приурочених до річниці завершення Другої світової війни у 2014 році. Графічне зображення є своєрідною алюзією: з одного боку, воно уособлює квітку маку, з другого - кривавий слід від кулі», - йдеться у зверненні пана Червака.

 

Заступник голови Державного комітету телебачення і радіомовлення також нагадав, що в Україні забороняється використання під час публічних заходів червоної п'ятипроменевої зірки у поєднанні із серпом та молотом та/або георгіївською стрічкою.

 

«Закликаю представників  вітчизняних ЗМІ 8 і 9-го травня використовувати у своїй роботі методичні матеріали Українського інституту національної пам'яті, зокрема Червоний мак як символ пам'яті жертв війни. Україна, яка зі зброєю в руках відстоює свій суверенітет і соборність на Донбасі, започатковує нову традицію вшанування пам'яті людей, які у роки війни полягли у боротьбі з нацизмом», - зазначив Богдан Червак.

 

Він також підкреслив, що саме зараз українці гостро відчуваємо необхідність власне українського погляду на події Другої світової війни, «позбавленого стереотипів комуністичної, радянської та російсько-імперської пропаганди».

 

«Роль ЗМІ у цьому процесі - дуже велика. Адже йдеться про формування історичної пам'яті народу на засадах української державності, плекання  його національної свідомості», - зазначив пан Червак.

 

Нагадаємо, 24 березня Президент України Петро Порошенко підписав указ № 169/2015 «Про заходи з відзначення у 2015 році 70-ї річниці Перемоги над нацизмом у Європі та 70-ї річниці завершення Другої світової війни». Згідно з документом, щороку 8 травня в Україні буде відзначатися День пам'яті та примирення. 9 травня залишатиметься Днем Перемоги (цього року відзначатиметься 70-та річниця перемоги над нацизмом у Європі). Водночас 2 вересня 2015 року відзначатиметься 70-та річниця завершення Другої світової війни.

 

Міністерству інформаційної політики в указі доручено забезпечити розроблення та впровадження тематичних інформаційних програм для державних засобів масової інформації, присвячених 70-й річниці Перемоги над нацизмом у Європі, ролі українського народу у Другій світовій війні, розповсюдження відповідної соціальної реклами. Державному комітету телебачення і радіомовлення доручено забезпечити широке висвітлення заходів із підготовки і відзначення пам'ятних дат історичних подій Другої світової війни.

 

30 квітня стало відомо, що за ініціативи уряду український кінорежисер Олесь Санін («Поводир») у взаємодії з  Інститутом національної пам'яті зняв серію відеороликів, які демонструють роль України у перемозі над нацизмом у Європі під час Другої світової війни.

 

«Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3404
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду