
Ольга Герасим’юк заявляє, що державні органи одностайні у питанні створення суспільного мовника
Ольга Герасим’юк заявляє, що державні органи одностайні у питанні створення суспільного мовника


Перший заступник голови Національної ради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим'юк закликала зважено підійти до вирішення долі державних телерадіокомпаній в процесі переходу на суспільне мовлення. Про це вона сказала 27 квітня на конференції «Реорганізація державних ТРК та створення НСТУ: регіональний вимір».
«Ми повинні прислухатися до кожної думки, і я сподіваюся та бажаю, щоби сьогодні превалював професіоналізм і людський вимір», - зазначила пані Герасим'юк у своєму вітальному слові.
За словами заступниці голови Нацради, нині органи державної влади демонструють одностайність і співпрацю в питанні реалізації проекту суспільного мовлення. Національна рада зі свого боку докладає максимум зусиль, аби виконати свій обов'язок - обрати Наглядову раду майбутнього суспільного мовника.
«Національна рада усвідомлює важливість створення якісної Наглядової ради, бо від тих персоналій, які туди увійдуть, залежатиме якість суспільного мовника. Це такий індикатор громадянського суспільства», - каже Ольга Герасим'юк.
Вона нагадала, що у квітні голова Нацради Юрій Артеменко звернувся листом до спікера Парламенту Володимира Гройсмана з проханням провести організаційні заходи для оперативного обрання членів Наглядової ради НСТУ від Верховної Ради України.
Як повідомляло видання MediaSapiens, свою кандидатуру до Наглядової ради НСТУ вже подала фракція ВО «Батьківщина» - вона рекомендує на цю посаду рекомендує журналіста, колишнього народного депутата Андрія Шевченка.
«Водночас пильна увага до питання створення НСТУ і реальне бажання організувати цю справу на хорошому рівні, які бачимо у присутніх і на конференції, і в тих, хто причетний до цієї справи, дають надію на те, що суспільне мовлення уже відбувається», - зазначили в прес-службі Нацради.
Нагадаємо, 16 квітня Національна спілка журналістів України (НСЖУ) пообіцяла захищати колективи ОДТРК при трансформації у суспільне мовлення. «Ми підтримуємо ідею реформування, але маємо певні застереження. Вони стосуються, насамперед, пошуку моделі ефективного реформування. Нині є доволі механічні підходи до цього питання, які передбачають ліквідацію ОДТРК. Наш підхід - якнайширше залучення працівників ТРК з регіонів», - зазначив перший секретар НСЖУ Сергій Томіленко.
Керівництво Національної телекомпанії України неодноразово заявляло, що ОДТРК збережуть 24-годинне мовлення. Для того, аби впливати на процес трансформації, вони можуть брати участь в Робочої групах по створенню суспільного мовлення.
«Детектор медіа»
