Часопис «Критика» ініціює публічну дискусію про «декомунізацію» в Україні

Часопис «Критика» ініціює публічну дискусію про «декомунізацію» в Україні

25 Квітня 2015
1
2353
25 Квітня 2015
15:48

Часопис «Критика» ініціює публічну дискусію про «декомунізацію» в Україні

1
2353
Часопис «Критика» ініціює публічну дискусію про «декомунізацію» в Україні
Часопис «Критика» ініціює публічну дискусію про «декомунізацію» в Україні

Часопис «Критика» запрошує науковців та експертів додати свій голос до дискусії про так звані «антикомуністичні» закони (або закони про «декомунізацію»), що були прийняті як законопроекти Верховною Радою 9 квітня 2015 року. Про це повідомляється на сайті видання.

 

«На нашу думку, теперішнє обговорення усіх питань, що пов'язані з «декомунізацією», в українських та міжнародних медіях терміново потребує як поглиблення, так і розширення, - зазначається у зверненні редакції. - Користуючись вакуумом експертної думки, популістська риторика визначає хід обговорення, недосконалі арґументи не піддаються сумніву, а спрощені наративи приймаються за остаточну істину».

 

Як часопис, що займається питаннями української історії та культури, політики і суспільства, «Критика» зацікавлена у розширенні дискусії за рахунок включення контексту наступних проблем:

- практика написання та прийняття законів в Україні та публічне обговорення контроверсійних законопроєктів;

 

- опрацювання історії та політика історичної пам'яти стосовно як комуністичного минулого, так і боротьби за державну незалежність України;

 

- підвищена готовність широких кіл населення до обмеження демократичних прав та свобод перед лицем російської військової агресії проти України;

 

- потреба масового просвітництва в Україні стосовно звірств, вчинених комуністичним режимом, та руйнування його інституційних і меморіяльних практик як результат такої просвітницької діяльности;

 

- небхідність об'єктивної, ґрунтовної та чутливої дискусії діяльности ОУН та УПА стосовно їх внеску до незалежности України та участи деяких їх членів чи підрозділів у злочинах проти цивільного населення.

 

Таке обговорення може відбуватися на тлі нещодавніх публікацій щодо законів про «декомунізацію», зазначаэться у зверненні редакції.

 

Редакція «Критики» пропонує авторам подавати « добре обґрунтовані» дописи-опінії обсягом не більше 1000-1500 слів (українською, англійською, чи іншими мовами). Дописувачі повинні мати засвідчений досвід наукової праці у своїй дисципліні, або підтвердити статус експерта суттєвим досвідом роботи у відповідній галузі, про що має бути зазначено у резюме.

 

Розглядатиме матеріали головний редактор порталу «Критика» Олег Коцюба. Надсилати їх можна за адресою kotsyuba@krytyka.com

 

Нагадаємо, Верховною Радою України було прийнято  закон №2538-1 «Про правовий статус та вшанування борців за незалежність України у ХХ столітті» та  закон №2539 «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-45 років».

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
1
2353
Коментарі
1
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Панас
3666 дн. тому
Чому "ініціювати"? Що поганого з "починати"?
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду