Комітет Палати представників США у резолюції щодо Надії Савченко назвав її обвинувачення у Росії  необгрунтованими

Комітет Палати представників США у резолюції щодо Надії Савченко назвав її обвинувачення у Росії необгрунтованими

24 Квітня 2015
0
1485
24 Квітня 2015
09:24

Комітет Палати представників США у резолюції щодо Надії Савченко назвав її обвинувачення у Росії необгрунтованими

0
1485
Комітет Палати представників США у резолюції щодо Надії Савченко назвав її обвинувачення у Росії  необгрунтованими
Комітет Палати представників США у резолюції щодо Надії Савченко назвав її обвинувачення у Росії  необгрунтованими

Комітет у міжнародних справах Палати представників США під час засідання 23 квітня затвердив текст резолюції щодо звільнення українського бойового пілота Надії Савченко. Про це повідомляє «Укрінформ».

 

«Надія Савченко - справжній герой України, її стійкість надихнула багато людей у країні, які борються за незалежну, демократичну та процвітаючу Україну», - зазначив під час слухань старший член Комітету у закордонних справах конгресмен Еліот Енгел.

 

Документ H.Res.50 «Заклик про звільнення українського бойового пілота Надії Савченко, яка була захоплена військами РФ у східній Україні і незаконно утримується в російській в'язниці з липня 2014 року» наголошує, що український бойовий пілот Надія Савченко, яка воювала добровольцем у батальйоні «Айдар», була захоплена на українській території, позбавлена права на справедливий судовий розгляд та була незаконно передана Російській Федерації, щоб постати перед судом (РФ - Ред.) через необгрунтовані звинувачення в тероризмі.

 

Резолюція закликає уряд США, європейських союзників та міжнародну спільноту активно підтримувати зусилля щодо звільнення Надії Савченко та інших осіб, які незаконно утримуються в РФ.

 

Як уточнили «Укрінформу» джерела в Конгресі США, за процедурою, документ з Комітету буде відправлений на голосування безпосередньо до Палати представників. Оскільки резолюція не містить контроверсійних положень, її остаточне прийняття очікується вже найближчим часом.

 

Авторами документа, внесеного в кінці січня цього року стали конгресмени Сандер Левін, Марсі Каптур, Майкл Фітцпатрік, Майк Куіглі та Білл Паскрелл.

Нагадаємо, 22 квітня Верховна Рада України ухвалила постанову щодо звернення до міжнародної спільноти ввести персональні санкції проти осіб, які причетні до викрадення та ув'язнення української льотчиці, народного депутата Надії Савченко.

 

Як повідомляла «Детектор медіа», наприкінці березня Російська Федерація офіційно відмовилася визнати дипломатичний імунітет народного депутата, делегата України в Парламентській асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Надії Савченко.

 

33-річна українська військова, депутат Верховної Ради та член парламентської делегації у  ПАРЄ Надія Савченко з липня 2014 року перебуває у в'язниці в Росії за звинуваченнями у загибелі співробітників телеканалу «Россия 1» і начебто незаконному перетині російського кордону.

 

Захисник Надії Савченко Марк Фейгін заявив, що має у своєму розпорядженні відео, записане росіянином, яке підтверджує, що її викрали до того, як загинули співробітники каналу «Россия 1» Ігор Корнелюк і Антон Волошин, у смерті яких її звинувачує Слідчий комітет РФ. 

 

26 березня суддя Басманного районного суду Москви Артур Карпов відхилив скаргу захисту української льотчиці, депутата Верховної Ради Надії Савченко на об'єднання порушених стосовно неї кримінальних справ.

 

Сенат США 13 лютого закликав Російську Федерацію звільнити Надію Савченко.

 

«Детектор медіа»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
1485
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду