Стець заявив, що кримськотатарський телеканал ATR зможе мовити на материковій Україні
Стець заявив, що кримськотатарський телеканал ATR зможе мовити на материковій Україні
Міністерство інформаційної політики сприятиме розміщенню контенту кримськотатарського телеканалу ATR на українських телеканалах, аби мовлення каналу відбувалося принаймні на материковій Україні. Про це виданню «Крим.Реалії» повідомив міністр Юрій Стець.
«Ми повинні робити все можливе, щоб як мінімум телеканал мовив тут, на материковій частині України», - вважає міністр.
На його думку, ситуація навколо кримськотатарського телеканалу ATR є «частиною російської військової агресії і майбутнім доказом для України в Гаазькому трибуналі» та безперечним порушенням прав людини і наступом на свободу слова.
Нагадаємо, 19 березня «глава» окупаційної влади Криму Сергій Аксьонов заявив, що «у напіввійськовий час» робота таких телеканалів як кримськотатарський канал ATR недопустима.
Раніше кримськотатарський телеканал ATR та всі інші медіа, що входять до медіахолдингу ATR, не змогли отримати від окупаційної кримської влади свідоцтва про реєстрацію засобів масової інформації за російським законодавством, що загрожує припиненням їх роботи в Криму. Компанія вже кілька разів подавала документи в профільні відомства Російської Федерації, але їх щоразу повертали назад.
Телеканал може припинити мовлення 1 квітня. Під загрозою закриття знаходяться і дитячий телеканал «Ляле», радіо «Мейдан» і «Лідер», а також новинний сайт «15 хвилин».
Водночас керівництво кримськотатарського телеканалу ATR заявляє, що мовник готовий позбавитись свого інформаційно-політичного контенту, якщо це дасть змогу перереєструватись у анексованому Росією Криму згідно законодавства РФ. Як сказала виданню генеральний директор телеканалу ATR Ельзара Іслямова, якщо це стане умовою збереження інформаційних ресурсів медіахолдингу «Атлант СВ», то ATR готовий повністю переглянути сітку мовлення.
20 березня Комітет захисту журналістів у заяві повідомив, що стривожений погіршенням медійного клімату в анексованому Росією Криму, зокрема відмовою Роскомнагляду реєструвати кримські новинні ЗМІ.
«Детектор медіа»