Макконнелл застерігає США від стратегічних наслідків атак китайських хакерів

Макконнелл застерігає США від стратегічних наслідків атак китайських хакерів

15 Березня 2015
0
2564
15 Березня 2015
15:53

Макконнелл застерігає США від стратегічних наслідків атак китайських хакерів

0
2564
Макконнелл застерігає США від стратегічних наслідків атак китайських хакерів
Макконнелл застерігає США від стратегічних наслідків атак китайських хакерів

Щоби роздобути цінні секрети для пекінського уряду, китайські хакери зламали комп'ютерні системи «кожної великої американської компанії». Про це заявив екс-директор Агентства національної безпеки Майк Макконнелл, повідомила CNN.

 

«Китайці проникли у кожну важливу корпорацію і викрадали інформацію, - стверджував він. - Ми так і не виявили їхніх шкідливих програм». Китайські хакери, додав Макконнелл, вилучають дані «лишень забажають цього».

 

Серед тих, хто зазнав виявлених ним зламів, він назвавй Конгрес і Держдепартамент.

 

Нині американському зовнішньополітичному відомству доводиться мати справу ще й з російським хакерами.

 

Адміністрація США заявляла, що вона спіймала китайських шпигунів на викраденні бізнесових проектів і планів. Минулого року федеральна прокуратура зробила безпрецедентний крок - висунула кримінальні звинувачення п'яти китайським урядовим відомствам за злами комп'ютерних систем Alcoa (AA), U.S. Steel Corp. (X), Westinghouse та інших компаній.

 

Однак Макконнелл стверджує інше, наголошує CNN. Згідно з його заявою, жодна з провідних американських компаній не в змозі уникнути масової крадіжки підприємницьких ідей.

 

За даними Макконнелла, в останні роки перебування при владі адміністрації Джорджа Буша-молодшого китайський уряд наймав 100 тисяч хакерів, які займалися винятково зламами комп'ютерів. Він додав, що у США їх налічується стільки загалом.

 

У списку, наведеному Макконнеллом, - викрадання китайськими хакерами «інформації про передові технології, даних в автомобільній, авіаційній, космічній галузях, стосовно виробництва дизайнів та програмного забезпечення».

 

«Якщо вони в змозі користуватися цим протягом 15-20 років безкоштовно перш, ніж ми постачатимемо продукцію на ринок, - застеріг він, - це матиме для Сполучених Штатів стратегічні наслідки».

 

Однак найбільшу тривогу Макконнелла викликає ризик того, що сьогоднішня кіберзброя, розроблена великими країнами, може опинитися у руках терористів і це призведе до потенційних атак на фінансові ринки та в енергетичній мережі.

 

Американські експерти, які консультують компанії з кібербезпеки, поділяють думку, що акції спонсорованих китайським урядом хакерів набули широкого розмаху. Однак вони сумніваються, що кожна велика американська компанія стала жертвою їхніх зламів.

 

Консалтингова фірма EY виявила докази того, що Китай зламав комп'ютерні системи декількох відомих компаній. Серед них - великий американський медичний науково-дослідницький центр, що проводить клінічні випробовування та великий виробник важкого устаткування.

 

Однак її консультант Чіп Цантес (Chip Tsantes) не вважає, що китайські хакери вдерлися до кожної американської фірми. «Я не можу сказати, що це відповідає дійсності, - заявив він. - Якби це насправді було б так, то китайці мали б формулу виробництва кока-коли. А вони її не мають».

 

Інші експерти також беруть під. сумнів твердження Макконнелла. Вони відзначають, що покладати вину на когось після того, як вчинено злам, украй складно. До того є чимало випадків, зламів, здійснених східноєвропейськими мафіозі, російськими чи північнокорейськими шпигунами. Нещодавні приклади цього - злам комп'ютерної системи голлівудської кінокомпанії Sony Pictures hack та атака на attack on JPMorgan.

 

Колишній дослідник ЦРУ з кібербезпеки Джон Перк (John Pirc), який заснував власну консалтингову фірму Bricata, вважає, що твердження Макконнелла «вводять в оману». Він заявив, що консультував після хакерських зламів великі компанії, і не зміг вказати пальцем на Китай.

 

CCN не вдалося взяти у Макконннелла ексклюзивний коментар. На телефонні дзвінки він не відповідав.

 

Однак з подібними твердженнями, щоправда не такими всеосяжними, Макконннелл виступав і раніше. В опублікованому 2012 року матеріалі він спільно з колишнім міністром з внутрішньої безпеки Майкбом Чертоффом (Michael Chertoff) та з колишнім заступником міністра оборони Вільямом Лінном (William Lynn) висловлював думку, що китайські «кіберкрадіжки» досягли шалених масштабів.


Джон Майкл Макконнелл (John Michael "Mike" McConnell) - колищній директор Агентства національної безпеки (1992-1996 рр.), екс-директор Національної розвідки США (2007-2009 рр.) під час перебування при владі адміністрації Джорджа Буша-молодшого і 7 днів адміністрації Барака Обами, контрадмірал ВМС у відставці.

 

Нині Макакконнел - віце-голова Booz Allen Hamilton - консалтингової фірми з надання послуг, зокрема, у сфері безпеки.

 

Аркадій Сидорук для «Детектор медіа»

 

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
0
2564
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду