
Для акредитації журналіста «РБК-Україна» СБУ вимагала надати копію про реєстрацію агентства
Для акредитації журналіста «РБК-Україна» СБУ вимагала надати копію про реєстрацію агентства


Прес-центр Служби безпеки України для акредитації кореспондента інформаційного агентства «РБК-Україна» на сьогоднішній, 25 лютого, брифінг зажадав отримати копію свідоцтва про реєстрацію агентства в Україні. Про це йдеться у повідомленні на сайті «РБК-Україна».
25 лютого в прес-центрі СБУ був запланований брифінг за результатами діяльності Служби безпеки України. «У вас є свідоцтво про реєстрацію в Україні? Тоді візьміть, будь ласка, копію», - заявив представник прес-центру СБУ.
«РБК-Україна» повідомляє, що раніше такої копії не вимагалося.
Інформагенство зазначає, що раніше СБУ повідомила, що українських представництв російських ЗМІ не буде стосуватись тимчасова заборона на акредитацію в Україні, яка здійснюється згідно постанови Верховної Ради (№ 1853) «Про тимчасове припинення акредитації журналістів і технічних працівників деяких засобів масової інформації Російської Федерації при органах державної влади України».
Нагадаємо, прес-служба Апарату Верховної Ради України письмово повідомила керівництво російських ЗМІ, які потрапили в список Служби безпеки України, про тимчасове припинення акредитації їх співробітників при українському парламенті. Про це 24 лютого заявила керівник прес-служби парламенту Вікторія Шведова. Під дію цієї постанови підпадають журналісти і технічні працівники понад 100 російських ЗМІ.
Як повідомляла «Детектор медіа» 21 лютого, СБУ склала список із понад 100 російських ЗМІ зареєстрованих в РФ, акредитація яких тимчасово припинена. В СБУ повідомили, що рішення по кожному приймалося окремо, після ретельної перевірки.
17 лютого Верхоовна Рада прийняла постанову №1853 про тимчасове призупинення акредитації журналістів та технічних працівників деяких засобів масової інформації Російської Федерації при органах державної влади України.
12 лютого Парламент підтримав проект постанови № 1853 «Про тимчасове призупинення акредитації журналістів та технічних працівників деяких засобів масової інформації Російської Федерації при органах державної влади України». За постанову проголосували 239 народних депутатів.
27 січня народні депутати від «Блоку Петра Порошенка» Ірина Фріз і Богдан Онуфрик зареєстрували проект постанови № 1853. Вони пропонували тимчасово, до прийняття рішення про завершення антитерористичної операції, призупинити акредитацію журналістів та представників (продюсерів, операторів, технічних працівників) деяких російських ЗМІ при органах державної влади України. Перелік цих російських ЗМІ має терміново визначити Служба безпеки України.
«Детектор медіа»
