Порошенко заявив, що СБУ встановила 19 «так званих журналістів та громадських діячів», які намагалися зірвати мобілізацію
Порошенко заявив, що СБУ встановила 19 «так званих журналістів та громадських діячів», які намагалися зірвати мобілізацію
11 лютого Президент України Петро Порошенко заявив, що Служба безпеки України встановила 19 осіб, які називаючись журналістами чи громадськими діячами, проводили кампанію по зриву мобілізації. Про це повідомляє інтернет-видання Zahid.net з посиланням на «Інтерфакс».
Цю інформацію президент повідомив під час розширеного засідання Кабміну.
«Два тижні тому була розпочата потужна кампанія - інформаційна війна проти України зі спробою зірвати мобілізацію. До цього були залучені так звані журналісти, громадські діячі, які на сьогодні є такою ж загрозою, як і ворог на фронті», - сказав президент.
Пан Порошенко заявив, що СБУ вже відомо, звідки «генерувалась антиукраїнська активність, і на сьогодні взято за одне місце 19 активних критиканів мобілізації».
За його дорученням, СБУ продовжить виявляти таких людей, і «ніяких компромісів з цього приводу не буде».
Президент назвав дії цих осіб антидержавною діяльністю і додав, що вони не мають жодного відношення до демократії чи свободи слова.
За словами Петра Порошенка, мобілізація буде «йти за планом», але її темпи відрізнятимуться у різних областях.
Нагадаємо, 8 лютого івано-франківського блогера Руслана Коцабу було арештовано на 60 діб за звинуваченням у державній зраді та перешкоджанні законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань в особливий період (частина 1 статті 111 та частина 1 статті 114-1 Кримінального кодексу України). Суд заявив, що Руслан Коцаба працював на російський канал НТВ і організовував провокаційні інтерв'ю.
Юристи не мають одностайної позиції щодо дій правоохоронних органів стосовно Руслана Коцаби.
Незалежна медіа-профспілка України висловила думку, що заклики блогера бойкотувати мобілізацію в умовах війни вписується в антиукраїнську інформаційну кампанію. Однак попри всю неоднозначність діяльності Руслана Коцаби притягнення його до кримінальної відповідальності створює прецедент, коли кожного журналіста або громадського діяча за висловлювання, які суперечать офіційній позиції органів державної влади, буде звинувачено у державній зраді.
Львівський осередок НМПУ заявив, що підстави для арешту пана Коцаби існували.
Представництво Amnesty International в Україні розповсюдило заяву, в якій назвало Руслана Коцабу «в'язнем сумління» і закликало українську владу його звільнити.
Уповноважений з прав людини Валерія Лутковська вважає недопустимим у демократичному суспільстві таке обмеження свободи, як у справі Руслана Коцаби, та вбачає в його арешті ознаки порушення статті 10 Конвенції про захист прав людини й основоположних свобод.
10 лютого Українська Гельсінська спілка назвала арешт Руслана Коцаби «переслідуванням за політичними мотивами».
«Детектор медіа»