ПАРЄ вимагає звільнити Надію Савченко і передати її або Україні, або іншій країні - Росія відмовляється
ПАРЄ вимагає звільнити Надію Савченко і передати її або Україні, або іншій країні - Росія відмовляється
Парламентська асамблея Ради Європи (ПАРЄ) ухвалила поправку до резолюції щодо Росії, якою закликала російську владу «протягом 24 годин звільнити Надію Савченко». Про це повідомляє «Європейська правда».
Згідно з домовленістю з російською стороною, яка була затверджена на закритому засіданні Моніторингового комітету, в текст вказаного параграфу додали можливість передати Надію Савченко не Україні, а іншій державі.
Підсумкова норма звучить так: «Асамблея закликає російську владу звільнити Савченко протягом 24 годин та повернути її Україні, або передати третій стороні».
Цей пункт має увійти у підсумкову резолюцію, яку повинні затвердити в цілому протягом найближчих 30 хвилин. Між тим, це рішення не є юридично зобов'язуючим, росіяни можуть відмовитися виконувати домовленість.
Водночас глава комітету Держдуми у закордонних справах Олексій Пушков заявив, що російська сторона відмовляється виконувати рішення ПАРЄ щодо звільнення Надії Савченко чи свою обіцянку про її відвідування представниками ПАРЄ. «За таких умов не доводиться говорити про будь-які візити представників ПАРЄ, моніторинг ПАРЄ чи про контакти представників ПАРЄ з пані Савченко», - заявив він.
Як повідомляла «Детектор медіа», спікер Державної думи РФ Сергій Наришкін заявив, що вважає неприпустимим звільнення народного депутата Надії Савченко під «тиском» ПАРЄ.
Нагадаємо, Президент Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Анн Брассер закликала Росію звільнити українську льотчицю, народного депутата Надію Савченко для участі у відкритті сесії ПАРЄ 26 січня. Водночас, спікер Держдуми РФ Сергій Наришкін заявив, що член делегації ПАРЄ від України Надія Савченко буде звільнена, тільки якщо суд не встановить її провину.
Ув'язнена у Росії українка розпочала голодування 13 грудня 2014 року. Вона мала намір продовжувати акцію до 26 січня 2015 року - дати початку сесії ПАРЄ у Страсбурзі (Франція).
У Росії Надію Савченко звинувачують у причетності до загибелі російських журналістів. Сама вона всі звинувачення відкидає, її захист наполягає, що льотчицю викрали і примусово вивезли з території України.
5 січня в інтернеті стартувала міжнародна інтернет-акція на підтримку Надії Савченко. Активісти створюють і поширюють у мережах Twitter i Facebook фото- та відеоматеріали з інформацією про Надію Савченко різними мовами і поширюють її з хештегом #FreeSavchenko.
«Детектор медіа»