Екстремісти з ISIS стратили японського заручника. Журналіста Кендзі Гото пропонують обміняти на терористку

Екстремісти з ISIS стратили японського заручника. Журналіста Кендзі Гото пропонують обміняти на терористку

25 Січня 2015
3018
25 Січня 2015
17:59

Екстремісти з ISIS стратили японського заручника. Журналіста Кендзі Гото пропонують обміняти на терористку

3018
Екстремісти з ISIS стратили японського заручника. Журналіста Кендзі Гото пропонують обміняти на терористку
Екстремісти з ISIS стратили японського заручника. Журналіста Кендзі Гото пропонують обміняти на терористку

«Шок від прем'єр-міністра до звичайних громадян» - так Assosiated Press характеризує у кореспонденції з Токіо нинішній настрій в Японії.

 

Це - реакція на розміщене у суботу у мережі екстремістським угрупованням «Ісламська держава в Іраку і Леванті» (ISIS) майже 3-хвилинного відео про страту японського заручника-бізнесмена Харуни Юкави (Haruna Yukawa).

 

Драматичну новину оприлюднив журналіст Кендзі Гото (Kenji Goto). Він зображений на відео зі знімком тіла свого убитого співітчизника, з яким разом перебував в ісламістському у полоні. У тому, що сталося, він звинувачує не ісламістів, а прем'єр-міністра Кіндзо Абе і благає зберегти йому життя.

 

Гото заявив, що бойовики змінили вимогу і тепер пропонують обміняти його на ув'язнену в Йорданії ісламісту Саїду аль-Рашаві (Sajida al-Rishawi).

 

Інформаційна агенція Kyodo News повідомила, що відео надіслано електронною поштою й дружині Кіндзі Гото, яка має немовля.

 

«Тепер увага японської нації зосереджена на зусиллях з порятунку іншого бранця - 47-річного репортера Кендзі Гото», - відзначає AP. Прем'єр-міністр на національній мережі NHK вимагає звільнити журналіста неушкодженим, пише AP. «Я втратив дар мови», - завив Сіндзо Абе.

 

За його словами, схоже, що оприлюднене ісламістами відео автентичне, хоча остаточний висновок ще не зроблено. Сумнів пояснюється тим, що формат цього відео ISIS відрізняєються від попередніх, на яких зображувалися публічні страти заручників. Це й викликало деякий  скептицизм серед частини аналітиків в Японії та за її межами.

      

Абе відмовився коментувати звернення бойовиків на відео стосовно обміну журналіста на терористку, що вчинила вибух в Аммані.

 

Прем'єр-міністр обмежився заявою, що уряд працює над пошуком виходу з драматичної ситуації й знову осудив «обурливі» акції екстремістів, яким «не має прощення». «Ми не схилимося перед тероризмом», - присягнув він після екстреного засідання уряду.

 

Перше відео з Кендзі Гото та Харуною Юкавою екстремісти ISIS оприлюднили минулого вівторка. На ньому було зображено двох японських заручників і одягненого у чорне, у масці, англомовного ката, схожого за зовнішністю й голосом на «Джо-джихадиста (Jihadi Jo). Він вимагав від прем'єр-міністра Японії, який перебував з візитом на Близькому Сході, протягом 3 діб заплатити за  викуп бранців $200 млн. Інакше терорист погрожував стратою.

 

Як повідомляв сайт MediaSapiens, у п'ятницю 23 січня, перед тим, як оголошений екстремістами термін виплати викупу добігав кінця, мати журналіста Кендзі Гото (Kenji Goto) звернулася з емоційним закликом звільнити його. «Мій син - не ворог "Ісламської держави". У нього було єдине бажання - здійснювати гуманітарну місію, розповідаючи про події у неспокійних зонах світу», - заявила 76-річна Дзюнко Ісідо (Junko Ishido) в Японському клубі закордонних кореспондентів. Приголомшена горем жінка закликала уряд домогтися звільнення сина, якщо за це навіть доведеться заплатити викуп.

 

Головний урядовий речник Йосіхіде Суга (Yoshihide Suga) заявив: Японія користувалася усіма можливими каналами, щоб встановити контакти з тими хто утримує заручників. Однак ISIS не відповіла на звернення.

 

Сендзі Гото, життя якого лишається під смертельною загрозою, - фрілансер, який 1996 року заснував власну новинний продакшен. Він особливо відомий гуманітарною діяльністю у зоні військових конфліктів.

 

Журналіст потрапив у полон до бойовиків у жовтні минулого року, коли повернувся в охоплену війною Сирію, сподіваючись звільнити свого співвітчизника Харуну Юкава, з яким доля звела його за вкрай ризикованих обставин.

         

Аркадій Сидорук для «Детектор медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
У зв'язку зі зміною назви громадської організації «Телекритика» на «Детектор медіа» в 2016 році, в архівних матеріалах сайтів, видавцем яких є організація, назва також змінена
* Знайшовши помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
3018
Коментарі
0
оновити
Код:
Ім'я:
Текст:
Долучайтеся до Спільноти «Детектора медіа»!
Ми прагнемо об’єднати тих, хто вміє критично мислити та прагне змінювати український медіапростір на краще. Разом ми сильніші!
Спільнота ДМ
Використовуючи наш сайт ви даєте нам згоду на використання файлів cookie на вашому пристрої.
Даю згоду